Urząd Miejski w Mirosławcu

baner baner baner baner Some description here
Zmniejsz domyślny rozmiar czcionki na stronie Przywróć domyślny rozmiar czcionki na stronie  Zwiększ domyślny rozmiar czcionki na stronie
Zmień język strony na angielski - tłumaczenie odbywa się za pomocą usługi google translator powered by Google

Zespół Szkół w Mirosławcu

Powiatowa Gimnazjada w Indywidualnej LA

 

Dnia 24 maja 2016 odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Indywidualnej LA. Po raz kolejny uczniowie z Gimnazjum w Mirosławcu pokazali, że ciężka praca popłaca i osiągnęli bardzo dobre wyniki.

Czytaj więcej...

Święto Szkoły

 

 W piątek 20 maja 2016 roku odbyło się nasze Świeto Szkoły. Na pierwszej lekcji uczniowie obejrzeli filmy:  klasy I – III  Szkoły Podstawowej  „Samoloty 2”, klasy IV – VI – „Polacy w bitwie o Anglię”, a uczniowie Gimnazjum „Squadron – Dywizjon 303” i  „Polacy w bitwie o Anglię”. O godzinie 900 wszyscy uczniowie i nauczyciele zgromadzili się na Placu Lotników na apelu, którego uroczysty charakter podkreślały sztandary i hymn państwowy. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście:

Czytaj więcej...

Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Ręcznej

zdjęcie z Półfinału Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Ręcznej

 

15 kwietnia uczennice mirosławieckiego gimnazjum brały udział w Półfinale Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Ręcznej w Dębnie, zajmując III miejsce. Zespół w składzie: Hanna Wesołowska, Martyna Stefaniak, Dominika Serafin, Zofia Hurka, Natalia Rogala, Paulina Ławniczak, Wiktoria Stankiewicz pokonał Gimnazjum z Dębna wynikiem 14 do 12.  Niestety, nasze uczennice uległy wcześniej zespołowi Gimnazjum 11 ze Szczecina 24 do 9, a w drużynie wystąpiły również Joanna Sałahub, Natalia Gorajewska, Daria Nuszkiewicz, Natalia Kołodziejczyk, Zuzanna Bilicka, Kamila Koźbiał, Wiktoria Dzikowska, Kamila Zdziebło oraz rezerwowe: Inez Komar, Nikola Kucińska. 

Zawodniczki wywalczyły sobie awans do półfinału wygrywając Powiatową Gimnazjadę w Tucznie, a następnie zajmując II miejsce w Regionalnej Gimnazjadzie w Piłce Ręcznej w Drawsku Pomorskim. W klasyfikacji wojewódzkiej nasz zespół zajął  V-VI miejsce.  Drużynę do zawodów przygotowały Agata Stefaniak i Iwona Sulik.

galeria

Szkolny Konkurs Recytatorski w Zespole Szkół w Mirosławcu

Uczestnicy konkursu wraz z nauczycielami

15 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół im. Lotników Polskich w Mirosławcu został przeprowadzony Szkolny Konkurs Recytatorski. Celem konkursu było poszerzenie horyzontów myślowych i kręgu zainteresowań młodzieży poprzez poszukiwanie wartościowej literatury, propagowanie piękna kultury języka polskiego, rozwijanie pięknej wymowy – staranne wyrażanie się poprzez język, ćwiczenie dykcji i pamięci, ujawnianie talentów i zdolności recytatorskich.
Prezentacja przebiegała w dwóch kategoriach: uczniowie klas IV – VI SP (14 uczestników) i uczniowie klas I-III G (9 uczestników). Uczestnicy recytowali jeden utwór (poezję lub prozę) na dowolny temat. Dopuszczalne było wprowadzenie gestu scenicznego, elementu ruchu, stroju. Galeria

Czytaj więcej...

Powiatowa Gimnazjada w Piłce Nożnej

Drużyna piłkarska Zespołu Szkół w Mirosławcu

 

14 kwietnia 2016 r. w Wałczu odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Piłce Nożnej.

Uczniowie z Gimnazjum w Mirosławcu osiągnęli następujące wyniki:
Gimnazjum Mirosławiec - Gimnazjum Nr 2 Wałcz - 5:0
Gimnazjum Mirosławiec - Gimnazjum Chwiram - 2:1
Gimnazjum Mirosławiec - Gimnazjum Tuczno - 6:2
Gimnazjum Mirosławiec - Gimnazjum Nr 1 Wałcz - 1:3.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce Gimnazjum Nr 1 w Wałczu
II miejsce Gimnazjum w Mirosławcu
III miejsce Gimnazjum w Chwiramie
IV miejsce Gimnazjum w Tucznie
V miejsce Gimnazjum Nr 2 w Wałczu

Drużynę z Mirosławca reprezentowali: Kujawa Jakub, Twardzisz Oskar, Śmidowicz Kacper, Żak Sebastian, Woźniak Bartłomiej, Czaban Bartosz, Plicha Artur, Ziółkowski Patryk, Gorajewski Jakub, Sabik Jan, Lewandowski Jakub, Rogiewicz Jakub.

Galeria

Wojewódzki Finał w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Uczestnicy Biegów Przełajowych

 

13 kwietnia w SP Nr 8 w Policach odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Gimnazjada Wojewódzka w Biegach Przełajowych. Zawody ukończyło 455 zawodników z 20 powiatów naszego województwa.

Uczniowie z Gimnazjum w Mirosławcu osiągnęli bardzo dobre wyniki.
Martyna Stefaniak zdobyła srebrny medal w biegu na 1200m, Amelia Sękowska w tym samym biegu zajęła V miejsce a Julia Podsiadło 10 miejsce.

W biegu na 2000m Zuzanna Starzewska zajęła VI miejsce, Joanna Sałahub XII miejsce, Patrycja Kołoszyc XVI miejsce.

W kategorii chłopców Bartosz Jarosz w biegu na 1500m zajął XII miejsce.
W biegu na 2500m Jakub Lewandowski zajął VI miejsce, a Sebastian Żak XIII miejsce.
W kategorii Szkół Podstawowych Norbert Sztolin w biegu na 1000m zajął 48 miejsce.
Oprócz bardzo dobrych wyników indywidualnych, ogromnym sukcesem zakończyła się klasyfikacja drużynowa- Gimnazjum z Mirosławca zajęło I miejsce!!!

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Galeria

Wyśpiewane sukcesy

Dwie uczestniczki konkursu

 

2 kwietnia 2016 r. uczennica kl. I Gimnazjum Zespołu Szkół w Mirosławcu Natalia Kołodziejczyk reprezentowała naszą szkołę w Czaplinku w pierwszych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki dziecięcej "WYGRAJ SUKCES". Spośród 80 uczestników szczęśliwie udało się Natalii awansować do 20, która wystąpi w półfinale w maju.
To nie koniec sukcesów. 5 kwietnia Natalia wystąpiła w finale Powiatowej Gali Talentów w Drawsku Pomorskim. W jury zasiadała sławna wokalistka Natalia Szroeder, która osobiście pogratulowała talentu swojej imienniczce. Natalia utworem „Wariatka tańczy” wyśpiewała nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim.
Gratulujemy sukcesów i czekamy na więcej!

Galeria

Dodatkowe informacje