Zmniejsz domyślny rozmiar czcionki na stronie Przywróć domyślny rozmiar czcionki na stronie  Zwiększ domyślny rozmiar czcionki na stronie
Zmień język strony na angielski - tłumaczenie odbywa się za pomocą usługi google translator powered by Google

Zespół Szkół w Mirosławcu

Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Ręcznej

zdjęcie z Półfinału Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Ręcznej

15 kwietnia uczennice mirosławieckiego gimnazjum brały udział w Półfinale Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Ręcznej w Dębnie, zajmując III miejsce. Zespół w składzie: Hanna Wesołowska, Martyna Stefaniak, Dominika Serafin, Zofia Hurka, Natalia Rogala, Paulina Ławniczak, Wiktoria Stankiewicz pokonał Gimnazjum z Dębna wynikiem 14 do 12.  Niestety, nasze uczennice uległy wcześniej zespołowi Gimnazjum 11 ze Szczecina 24 do 9, a w drużynie wystąpiły również Joanna Sałahub, Natalia Gorajewska, Daria Nuszkiewicz, Natalia Kołodziejczyk, Zuzanna Bilicka, Kamila Koźbiał, Wiktoria Dzikowska, Kamila Zdziebło oraz rezerwowe: Inez Komar, Nikola Kucińska.

Zawodniczki wywalczyły sobie awans do półfinału wygrywając Powiatową Gimnazjadę w Tucznie, a następnie zajmując II miejsce w Regionalnej Gimnazjadzie w Piłce Ręcznej w Drawsku Pomorskim. W klasyfikacji wojewódzkiej nasz zespół zajął  V-VI miejsce.  Drużynę do zawodów przygotowały Agata Stefaniak i Iwona Sulik.

Szkolny Konkurs Recytatorski w Zespole Szkół w Mirosławcu

Uczestnicy konkursu wraz z nauczycielami

15 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół im. Lotników Polskich w Mirosławcu został przeprowadzony Szkolny Konkurs Recytatorski. Celem konkursu było poszerzenie horyzontów myślowych i kręgu zainteresowań młodzieży poprzez poszukiwanie wartościowej literatury, propagowanie piękna kultury języka polskiego, rozwijanie pięknej wymowy – staranne wyrażanie się poprzez język, ćwiczenie dykcji i pamięci, ujawnianie talentów i zdolności recytatorskich.
Prezentacja przebiegała w dwóch kategoriach: uczniowie klas IV – VI SP (14 uczestników) i uczniowie klas I-III G (9 uczestników). Uczestnicy recytowali jeden utwór (poezję lub prozę) na dowolny temat. Dopuszczalne było wprowadzenie gestu scenicznego, elementu ruchu, stroju. Galeria

14 kwietnia 2016 r. w Wałczu odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Piłce Nożnej.

Uczniowie z Gimnazjum w Mirosławcu osiągnęli następujące wyniki:
Gimnazjum Mirosławiec - Gimnazjum Nr 2 Wałcz - 5:0
Gimnazjum Mirosławiec - Gimnazjum Chwiram - 2:1
Gimnazjum Mirosławiec - Gimnazjum Tuczno - 6:2
Gimnazjum Mirosławiec - Gimnazjum Nr 1 Wałcz - 1:3.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce Gimnazjum Nr 1 w Wałczu
II miejsce Gimnazjum w Mirosławcu
III miejsce Gimnazjum w Chwiramie
IV miejsce Gimnazjum w Tucznie
V miejsce Gimnazjum Nr 2 w Wałczu

Drużynę z Mirosławca reprezentowali: Kujawa Jakub, Twardzisz Oskar, Śmidowicz Kacper, Żak Sebastian, Woźniak Bartłomiej, Czaban Bartosz, Plicha Artur, Ziółkowski Patryk, Gorajewski Jakub, Sabik Jan, Lewandowski Jakub, Rogiewicz Jakub.

Wojewódzki Finał w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Uczestnicy Biegów Przełajowych

13 kwietnia w SP Nr 8 w Policach odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Gimnazjada Wojewódzka w Biegach Przełajowych. Zawody ukończyło 455 zawodników z 20 powiatów naszego województwa.

Uczniowie z Gimnazjum w Mirosławcu osiągnęli bardzo dobre wyniki.
Martyna Stefaniak zdobyła srebrny medal w biegu na 1200m, Amelia Sękowska w tym samym biegu zajęła V miejsce a Julia Podsiadło 10 miejsce.

W biegu na 2000m Zuzanna Starzewska zajęła VI miejsce, Joanna Sałahub XII miejsce, Patrycja Kołoszyc XVI miejsce.

W kategorii chłopców Bartosz Jarosz w biegu na 1500m zajął XII miejsce.
W biegu na 2500m Jakub Lewandowski zajął VI miejsce, a Sebastian Żak XIII miejsce.
W kategorii Szkół Podstawowych Norbert Sztolin w biegu na 1000m zajął 48 miejsce.
Oprócz bardzo dobrych wyników indywidualnych, ogromnym sukcesem zakończyła się klasyfikacja drużynowa- Gimnazjum z Mirosławca zajęło I miejsce!!!

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Wyśpiewane sukcesy

Dwie uczestniczki konkursu

2 kwietnia 2016 r. uczennica kl. I Gimnazjum Zespołu Szkół w Mirosławcu Natalia Kołodziejczyk reprezentowała naszą szkołę w Czaplinku w pierwszych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki dziecięcej "WYGRAJ SUKCES". Spośród 80 uczestników szczęśliwie udało się Natalii awansować do 20, która wystąpi w półfinale w maju.
To nie koniec sukcesów. 5 kwietnia Natalia wystąpiła w finale Powiatowej Gali Talentów w Drawsku Pomorskim. W jury zasiadała sławna wokalistka Natalia Szroeder, która osobiście pogratulowała talentu swojej imienniczce. Natalia utworem „Wariatka tańczy” wyśpiewała nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim.
Gratulujemy sukcesów i czekamy na więcej!

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół w Mirosławcu

Trzy uczeninice Zespołu Szkół w Mirosławcu

W lutym i marcu uczniowie Zespołu Szkół w Mirosławcu brali udział w wojewódzkich etapach konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty w Szczecinie.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich odnieśli ogromny sukces. Dwoje uczniów uzyskało tytuł laureata: Piotr Pawlukiewicz z klasy VI a uzyskał tytuł laureata Konkursu Matematycznego, a Julia Cynowska z klasy V a została laureatką Konkursu Języka Angielskiego. Do konkursów uczniowie zostali przygotowani przez p. Jolantę Wróblewską
i p. Katarzynę Wawrzonowską.
Również trzy uczennice Gimnazjum im. Lotników Polskich odniosły duży sukces uzyskując  tytuł finalisty: Hanna Wesołowska z klasy III a została finalistką Konkursu Fizycznego, Paulina Ławniczak także z klasy III a finalistką  Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie oraz Lena Hołubowska z klasy III c finalistką  Konkursu Geograficznego. Do konkursów uczennice przygotowywali: p. Anita Zarębska, p. Aneta Jasnowska i p. Janusz Górniak.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia

Obóz sportowy Mrzeżyno 2016

Uczniowie I klsay Gimnazjum Zespołu Szkół w Mirosławcu na plaży w Mrzeżynie

W dniach 15-20.02.2016 r. uczniowie klas sportowych Gimnazjum im. Lotników Polskich w Mirosławcu przebywali na obozie sportowym w Mrzeżyńskim Centrum Sportu. Celem obozu było przygotowanie uczniów pod względem motorycznym, technicznym i taktycznym do udziału w zawodach z piłki ręcznej, piłki nożnej oraz lekkoatletyki.