Urząd Miejski w Mirosławcu

baner baner baner baner Some description here
Zmniejsz domyślny rozmiar czcionki na stronie Przywróć domyślny rozmiar czcionki na stronie  Zwiększ domyślny rozmiar czcionki na stronie
Zmień język strony na angielski - tłumaczenie odbywa się za pomocą usługi google translator powered by Google

Zespół Szkół w Mirosławcu

Spotkanie autorskie z Jarosławem Leszczełowskim

 

Dnia 7 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół w Mirosławcu gościł autor monografii o Mirosławcu, Jarosław Leszczełowski. Spotkanie autorskie zostało zorganizowane we współpracy z Biblioteką Publiczną w Mirosławcu, dzięki wspólnym działaniom p. Krystyny Obary, Burmistrza Mirosławca Piotra Pawlika oraz p. Kingi Świeczkowskiej.
Uczestnikami spotkania byli uczniowie I i II klas gimnazjum, którzy z wielkim zaciekawieniem wsłuchali się w opowieści pisarza- pasjonata.  Pan Jarosław Leszczełowski zaprosił wszystkich na spacer po dawnym Mirosławcu prezentując stare fotografie i kartki pocztowe. Przy każdym slajdzie opowiadał historie ludzi mieszkających w czasach przedwojennych w naszym mieście. Na koniec dyrektor szkoły Krystyna Górniak wraz z uczennicą Patrycją Kołoszyc, w imieniu społeczności szkolnej podziękowały za piękną lekcję historii. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz autor oczaruje nas swoimi opowieściami.

III Maraton czytania "Hobbita"

 

29 marca 2017 r. w Zespole Szkół w Mirosławcu odbył się III Maraton Czytania Hobbita zorganizowany przez nauczyciela bibliotekarza Kingę Świeczkowską  z nauczycielkami języka polskiego Agnieszką Pawlus i Barbarą Antochowską. Uczestnikami maratonu byli uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Mirosławcu, którzy w niezwykły sposób  poznawali  treść lektury „Hobbit czyli tam i z powrotem” J. J. Tolkiena.  Na początku spotkania zostali zapoznani z ideą Światowego Dnia Czytania Tolkiena, który przypadał na 25 marca, poznali również krótką biografią autora.Do czytania wybrano charakterystyczne fragmenty książki, umożliwiające poznanie najważniejszych bohaterów, wydarzeń i problematyki powieści.

Czytaj więcej...

Powiatowa Gimnazjada w Piłce Ręcznej dziewcząt

 

Dnia 09.02.2017r w Człopie odbyła się  Powiatowa Gimnazjada w Piłce Ręcznej dziewcząt. Zespół w składzie: W. Dzikowska, W. Matuszewska, D. Nuszkiewicz, W. Stankiewicz, z. Bilicka, N. Gorajewska, N. Kucińska, J. Strugała, Z. Świeczkowska, P. Kołoszyc, M. Olejniczak, N. Kołodziejczyk, I. Komar, A. Sękowska, Z. Starzewska zajął I miejsce. Nasze uczennice w drodze do sukcesu rozegrały mecze z następującymi zespołami: Mirosławiec – Wałcz 10:1, Mirosławiec- Chwiram 6:1, Mirosławiec –Tuczno 18:1 oraz spotkanie finałowe Mirosławiec- Człopa 12:0. Najwięcej bramek dla zespołu z Mirosławca zdobyły: Z. Bilicka, A. Sękowska, Z. Świeczkowska. Uczennice wywalczyły prawo startu w zawodach regionalnych, które odbędą się w Drawsku Pomorskim. Po zakończeniu turnieju II zespół z Mirosławca rozegrał mecz szkoleniowy z uczennicami z Człopy, który zakończył się wynikiem remisowym 4:4. Zespół do turnieju przygotowały Stefaniak Agata i Sulik Iwona. galeria

Powiatowa Gimnazjada w Piłce Ręcznej chłopców

 

8 lutego 2017 r. w hali Gimnazjum w Tucznie odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Piłce Ręcznej Chłopców. W zawodach wzięło udziału sześć drużyn. Końcowa tabela przedstawiała się następująco:
I miejsce Gimnazjum w Mirosławcu
II miejsce Gimnazjum nr 2 w Wałczu
III miejsce Gimnazjum nr 1 w Wałczu
IV miejsce Gimnazjum w Człopie
V-VI Gimnazjum w Piecniku i Gimnazjum w Tucznie.
Gimnazjum Mirosławiec reprezentowali: Śmidowicz Kacper, Ziółkowski Patryk, Plicha Artur, Jasiński Daniel, Rogiewicz Jakub, Twardzisz Oskar, Woźniak Mikołaj, Jarosz Bartosz, Rogala Kacper, Różycki Bartosz, Dybaczewski Patryk, Szymaniak Szymon.
Zwycięzca będzie reprezentował powiat wałecki w rozgrywkach regionalnych. Gratulujemy!!! galeria

Sukces Wolontariuszek z Gimnazjum w Mirosławcu

 

18 stycznia 2017 r. uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Prawo istnienia” z Gimnazjum w Mirosławcu brały udział w powiatowym etapie konkursu pod nazwą „Wojewódzki Przegląd Form Artystycznych”. Konkurs ten organizowany jest przez Komendę Wojewódzką Policji i Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną ze Szczecina w ramach programu „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”. Uczennice pod opieką nauczycieli: pani Iwony Kwiatkowskiej i pani Sylwii Kaszeń przygotowały przedstawienie profilaktyczne „W gabinecie psychoterapeuty”, które z nutą czarnego humoru pokazuje zagrożenia współczesnego człowieka. Dziewczyny swoim zaangażowaniem i poczuciem humoru z jednoczesnym akcentem profilaktycznym zdobyły pierwsze miejsce, tym samym zapewniając sobie udział w etapie wojewódzkim konkursu, który odbędzie się w marcu br. w Szczecinie. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! galeria

Szkolny konkurs kolęd

 

„Gwiazdy melodią zaszumią, Struny się dźwiękiem rozprzędą. Będziemy sami dźwiękami I tą błękitną kolędą.”. Słowami Jana Pietrzyckiego i pięknie wyśpiewaną przez Natalię Kołodziejczyk „Kołysanką dla Jezusa” przy akompaniamencie gitary Piotra Turskiego rozpoczął się 16 grudnia br. Konkurs Kolęd i Piosenki Bożonarodzeniowej „Kolędowe gwiazdki”. Jako pierwsi zaprezentowali się nasi najmłodsi uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej, jako drudzy swój repertuar przedstawiły klasy IV-VI i jako trzeci wystąpili gimnazjaliści. Wszystkich uczestników obserwowało i oceniało  jury w składzie: przewodniczący p. Grzegorz Plewa, członkowie: p. Justyna Monicka, p. Piotr Skrzyński oraz Przewodnicząca Rady Rodziców przy Zespole Szkół w Mirosławcu p. Agnieszka Stawska. Każda ze zgłoszonych klasa wykonała jeden utwór.  Daną klasę mogło reprezentować najwyżej troje uczniów. Jury oceniało: poprawność melodyczną  i rytmiczną, interpretację utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, wśród blasku reflektorów i świec…A tak przedstawia się lista zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Czytaj więcej...

Obchody Międzynarodowego Dnia Wolotariusza

 

„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – słowa Jana Pawła II w bardzo przejrzysty sposób pokazują, na czym polega idea wolontariatu. Rok szkolny 2016/2017 został ogłoszony przez ministra edukacji narodowej Rokiem Szkolnego Wolontariatu. W naszej szkoły bardzo aktywnie działa Szkolne Koło Wolontariatu „Prawo istnienia”. Wolontariuszki wraz z opiekunami 5 grudnia przypomniały całej społeczności szkolnej, że warto pomagać i być wrażliwym na drugiego człowieka, żyjącego obok nas. Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza uczennice przygotowały już po raz kolejny mikołajkową kawiarenkę wolontariusza, w której można było zakupić za symboliczną złotówkę słodkości „wyprodukowane” przez wolontariuszki, aby zebrane w ten sposób pieniądze przekazać na cel charytatywny dla osób potrzebujących pomocy. Na korytarzu szkolnym została przygotowana gazetka ścienna o tematyce idei wolontariatu, która poprzez zawarte treści słowne oraz obrazy spowodowała, że wielu uczniów z zainteresowaniem przy niej przystawało.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje