Some description here Some description here Some description here Some description here Some description here
powered by Google

Zespół Szkół w Mirosławcu

Koniec "Podróży z bajką po Europie"

 

Całoroczny program edukacji czytelniczej „Podróż z bajką po Europie” opracowany i realizowany przez panie: mgr Joannę Stupak i mgr Kingę Świeczkowską dobiegł końca. Ostatnim etapem były  obchody Światowego Dnia  Smerfa. W  dniu  25 czerwca 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich w Mirosławcu z  tej okazji przeprowadzono konkurs plastyczny dla klas IV-VI pt. „Portret Smerfa”. Najpiękniejsze prace wykonały uczennice z klas: VIa, Vc, IVb. W trakcie przerw młodsze dzieci rysowały kredą „Wioskę Smerfów” na placu boiska szkolnego oraz  uczyły  się tytułowej piosenki z dobranocki. Uczniowie klas pierwszych  zostali zaproszeni do świetlicy na film o Smerfach. 

Czytaj więcej...

Profilaktyka na scenie już po raz czwarty

 

Dnia 23 czerwca 2014 roku w Gimnazjum im. Lotników Polskich  w Zespole Szkół w Mirosławcu odbył się już po raz czwarty Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralno – Kabaretowych „Profilaktyka na scenie”. W roku szkolnym 2013/2014 udział w przeglądzie wzięły trzy grupy teatralne. Grupa kabaretowa „Mariolka” z Gimnazjum w Chwiramie wraz z opiekunem panią Mariolą Wrzochal przygotowała przedstawienie „Roztropny Bolek”, w którym poruszyła problem zachowań agresywnych. Grupa teatralna „AD HOC” z Zespołu Szkół Miejskich w Wałczu razem z opiekunem panią Emilia Bogusz zaprezentowała spektakl „Dżuma, czyli współczesne obrzydliwości”, w którym poruszone zostały zagadnienia chorób społecznych XXI wieku. Grupa uczniów klas III gimnazjum z opiekunem panią Anną Kasperską – Czech, pracująca w ramach zajęć artystycznych przygotowała spektakl „Jak jest?”, ukazujące problem macierzyństwa, aborcji, dojrzewania i rodziny. 

Czytaj więcej...

„W poszukiwaniu Pacanowa”

 

W ramach programu „Podróż z bajką po Europie” 4 czerwca 2014 r. kolejny raz świetlica gościła dzieci na spotkaniu czytelniczym zorganizowanym przez panie mgr Joannę Stupak i mgr Kingę Świeczkowską. Tematyką zajęć było zapoznanie z bohaterem cyklu książek Kornela Makuszyńskiego – Koziołkiem Matołkiem. Spotkanie pod hasłem: „W poszukiwaniu Pacanowa” rozpoczęło się przedstawieniem w wykonaniu Koła Miłośników Książek. Następnie uczniowie udali się w podróż pociągiem po Polsce – zwiedzali przygotowaną przez organizatorki wystawę prezentującą najważniejsze miasta i regiony Polski. Poznali legendy, zabytki, ciekawostki i stroje ludowe. Na kolejnej stacji czekało na dzieci trudne zadanie literackie, które polegało na ułożeniu chronologicznie historyjki obrazkowej. Na zakończenie przygody z Koziołkiem Matołkiem uczestnicy spotkania rysowali kredkami lub malowali farbami Koziołka zwiedzającego Mirosławiec. 

Czytaj więcej...

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach Rozstawnych

 

Dnia 26.05.2014 r. w Stargardzie Szczecińskim odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach  Rozstawnych – sztafeta 4X 100 metrów dziewcząt. Dziewczęta w składzie: Kamila Koźbiał, Julia Starosta, Julia Grabiec, Nikola Kucińska reprezentowały naszą szkołę i powiat wałecki. Na 14 zgłoszonych sztafet zajęły 11 miejsce z czasem 60, 95 sek. poprawiając swój czas z powiatu o dwie sekundy.Gratulujemy!

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Trójboju LA

 

Dnia 27.05.2014 r. w Chwiramie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Trójboju LA. Na nowo  oddanym obiekcie lekkoatletycznym rywalizowało w trzech konkurencjach: bieg 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową. W sumie rywalizowało aż 13 szkół podstawowych z powiatu wałeckiego. Z naszej szkoły wzięło udział pięć dziewcząt: Julia Podsiadło, Nikola Kucińska, Milena Olejniczak, Maja Kowalczuk, Patrycja Kołoszyc i czterech chłopców: Bartosz Jarosz, Krystian Wiśniewski, Cyprian Pałka i Norbert Sztolin (uczniowie klas Va,b,c i IV a). Uczniowie naszej  szkoły zdobyli  indywidualnie łącznie 11 medali w:

- bieg na 60 m: I miejsce: Julia Podsiadło i Bartosz Jarosz, II miejsce: Nikola Kucińska i Cyprian Pałka,

- skok w dal:  I miejsce: Nikola Kucińska i Bartosz Jarosz, III miejsce: Cyprian Pałka,

- rzut piłeczką palantową: III  miejsce: Nikola Kucińska, II miejsce: Krystian Wiśniewski.

Czytaj więcej...

Powiatowej Gimnazjadzie w Lekkiej Atletyce w Wałczu dla SP

 

Bardzo dobrze spisały się uczennice mirosławieckiego gimnazjum, które brały udział w Powiatowej Gimnazjadzie w Lekkiej Atletyce w Wałczu. W zawodach wzięło udział dwanaście uczennic, które osiągnęły następujące wyniki: I miejsce w biegu na 300m (46,43) oraz II miejsce w biegu na 100m(14,09) wywalczyła Dominika Serafin. W tym samym biegu brała również udział Kinga Bukała, która zajęła VI miejsce(14,53). Natomiast Michalina Stasiak wygrała konkurs skoku wzwyż(130cm) oraz skoku w dal (4,21m).W konkursie skoku w dal, równie dobrze spisała się Paulina Kędzia, która wynikiem 4,02m zdobyła brązowy medal. W biegu na 600m tryumfowała Martyna Stefaniak (1:58,00), a na tym samym dystansie  Weronika Kaszuba zajęła V miejsce (2:12,03).  II miejsce w biegu na 1000m  zajęła Joanna Sałahub (3:46,00)  przed Wiktorią Cichosz (3:49,00). W konkurencjach rzutowych startowała Daria Musz, która zajęła II miejsce w rzucie oszczepem wynikiem 21,04m  i IV miejsce w pchnięciu kulą (8,40m). Uczennice: Dominika Serafin, Michalina Stasiak i Martyna Stefaniak zakwalifikowały się do Wojewódzkiej Gimnazjady w Lekkiej Atletyce w Białogardzie. Zawodniczki do zawodów przygotowywała Agata Stefaniak.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje