Urząd Miejski w Mirosławcu

baner baner baner baner Some description here
Zmniejsz domyślny rozmiar czcionki na stronie Przywróć domyślny rozmiar czcionki na stronie  Zwiększ domyślny rozmiar czcionki na stronie
Zmień język strony na angielski - tłumaczenie odbywa się za pomocą usługi google translator powered by Google

Zespół Szkół w Mirosławcu

Turniej piłki nożnej Szkoły Podstaowej Zespołu Szkół w Mirosławcu15 stycznia 2016 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Mirosławcu odbył się Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej. W zawodach wystartowało 5 drużyn – klasa IV AB, V C, V A , VI A i VI B.
 
Końcowa tabela przedstawiała się następująco:
 
I miejsce – klasa VI A
II miejsce – klasa V C
III miejsce -  klasa VI B
IV miejsce – klasa V A
V klasa IV AB.
 
Najlepszy strzelec - Szymon Szymaniak.
Najlepszy zawodnik - Norbert Sztolin.
Najlepszy bramkarz- Miłosz Mews.
 
Turniej rozgrywany był w ramach projektu profilaktycznego- "Marzenia się spełniają - trzeba o nie walczyć".
 
Serdeczne podziękowania dla Kacpra Śmidowicza i Mikołaja Woźniaka za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Galeria ze spotkania.

Obchody Roku Jana Długosza w Zespole Szkół w Mirosławcu

 

W ramach obchodów Roku Jana Długosza w Gimnazjum im. Lotników Polskich w Mirosławcu został zrealizowany program „Historia to mistrzyni życia, która naucza cnoty i drogę do niej wskazuje”, którego celem było przybliżenie uczniom postaci ks. Jana Długosza – słynnego dziejopisarza, dyplomaty i pedagoga. Młodzież została zapoznana z życiem i twórczością sławnego kronikarza poprzez informacje zaprezentowane na gazetce ściennej, którą wraz z uczniami wykonała Pani Maria Lewandowska. Przeprowadzone zostały warsztaty czerpania papieru, podczas których gimnazjaliści tradycyjną metodą z wykorzystaniem masy gazetowej samodzielnie wykonywali kartki papieru.

Czytaj więcej...

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

 

04 grudnia 2015 r w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Mirosławcu odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. W zawodach wystartowało 5 drużyn z klas gimnazjalnych – klasa III A, II A, I A, I BC Reszta Świata (uczniowie z różnych klas).
Po rozegraniu 10 zaciętych pojedynkach wyłoniono wygranych.

Czytaj więcej...

Jaskinia wróżb w Zespole Szkół w Mirosławcu

 

W andrzejkowy dzień biblioteka szkolna Zespołu Szkół w Mirosławcu zamieniła się w Jaskinię Wróżb. Uczennice z Koła Miłośników Książek przebrane za czarownice, wiedźmy, wróżki i cyganki przepowiadały przyszłość wszystkim uczniom naszej szkoły. Uczniowie klas I-III odwiedziły jaskinię w ramach swoich lekcji, a klasy IV-VI SP i I-III gimnazjum podczas dyskoteki andrzejkowej. Jaskinię Wróżb zorganizowały Panie: Kinga Świeczkowska, Joanna Stupak i Wioletta Seliga.

Galeria

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Zespole Szkół w Mirosławcu

 

Dnia 25 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich w Mirosławcu obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia 56 uczniów przyniosło do świetlicy swoje ulubione pluszaki. Podczas przerwy śniadaniowej odbyło się głosowanie, w wyniku którego wybrano trzy najsympatyczniejsze misie. Właścicielami zwycięskich maskotek były uczennice:
I miejsce - Zuzanna Juszczyk kl. III a
II miejsce - Agata Lenczowska kl. V c
III miejsce -  Zuznna Hańczaryk kl. I b
Organizatorkami tego miłego dla dzieci dnia były panie: Joanna Stupak i Kinga Świeczkowska.

Galeria

Spotkanie autorskie z Moniką Kowaleczko - Szumowską

 

17 listopada w Zespole Szkół w Mirosławcu gościła Pani Monika Kowaleczko-Szumowska, autorka książek dla dzieci i młodzieży: "Fajnej ferajny", "Galopu 44" i "Gupikowo". Spotkanie autorskie zostało zorganizowane dla uczniów klas IV-VI, którzy biorąc aktywny udział wysłuchali opowieści Pani Moniki o bohaterach "Fajnej ferajny". Książka zawiera wzruszające, barwne i niepozbawione humoru wspomnienia dzieci, które uczestniczyły i przeżyły Powstanie Warszawskie. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli film dokumentalny pod tym samym tytułem. Na koniec spotkania ustawiła się długa kolejka po autografy. W bibliotece zostały dwie książki z dedykacją autorki - "Fajna ferajna" i "Galop 44". Spotkanie zostało zorganizowane przez bibliotekarza Kingę Świeczkowską oraz Annę Grzyb - autorkę książki „Życie z drugiej ręki”.

Galeria

Dzień postaci z bajek w zespole Szkół w Mirosławcu

 

6 listopada 2015 w Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich w Mirosławcu obchodzono Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu dzieci z klas I-III zamieniły się w bajkowe postacie. Wszyscy mogli podziwiać kolorowe stroje, ciekawe pomysły i oryginalne przebrania. Uczniowie obejrzeli przedstawienie „Święto bajek” w wykonaniu kolegów i koleżanek z klasy III „a” pod opieką Pani Joanny Stupak. Następnie uczestniczyli w różnorodnych zadaniach, np.: segregowanie elementów, układanie puzzli. Zadaniem klas I-III było napisanie bajki w formie książeczki. Ciekawe i bogato ilustrowane prace literackie zostały wyeksponowane na wystawie „W krainie wyobraźni - mali autorzy bajek”. Za piękne przebrania, aktywny udział w zabawie oraz za napisanie klasowej bajki wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książek. Organizatorkami szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek były panie: Kinga Świeczkowska, Joanna Stupak. 

Galeria  

Dodatkowe informacje