Some description here Some description here Some description here Some description here Some description here
powered by Google

Zespół Szkół w Mirosławcu

Ślubowanie Radnych z Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mirosławcu

 

Dnia 7 listopada 2014 r. w Urzędzie Miejskim w Mirosławcu, na sali sesyjnej odbyło się ślubowanie nowo wybranych Radnych z Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mirosławcu. Spotkanie przeprowadził Przewodniczący Rady Miejskiej w Mirosławcu Piotr Czech oraz jego Zastępca Zenon Gębarowski. Wyborom przyglądał się także Zastępca Burmistrza Mirosławca Dariusz Bartosik oraz Sekretarz Gminy i Miasta Mirosławiec Monika Stąporek. Spotkanie było zarazem pierwszym zadaniem dla młodych radnych, w którym zobligowani byli wybrać swoich przedstawicieli tzn. przewodniczącego, zastępcę oraz sekretarza. Walka o prestiżowe funkcje była tak zacięta, że w wyborach na przewodniczącego oraz jego zastępcę, Komisja Skrutacyjna (w składzie: Citok Monika, Baryłowicz Ewa, Nuszkiewicz Daria), zmuszona była przeprowadzić dogrywkę. Ostatecznie, w wyniku głosowania Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mirosławcu został Szymon Starzewski, Wiceprzewodniczącym została Hanna Wesołowska, a Sekretarzem Aleksandra Sabadasz. 

Czytaj więcej...

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku - podsumowanie eliminacji

 

06 listopada 2014 r. w Wałczu, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Mirosławcu wzięli udział w Powiatowych Finałach ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Tegoroczny turniej odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych – chłopcy 11-12 lat oraz chłopcy 10 lat i młodsi. W kategorii starszej uczniowie z Mirosławca zajęli 3 miejsce, natomiast młodsza drużyna zajęła 2 miejsce. Jest to bardzo dobre miejsce, niestety nie gwarantujące udziału w finałach wojewódzkich. Drużyna U10 występowała w składzie: Julian Kniaziuk, Adam Kołodziejczyk, Dawid Kostecki, Amadeusz Plewa, Maciej Saryczew, Marcel Skrzypczak, Patryk Skrzypczak, Wojciech Kozera, Brajan Tadeusiak, Cezary Klauza, Piotr Grudziński, Kacper Czerniga. Drużyna U12 wystepowała w składzie: Norbert Sztolin, Bartosz Pawlik, Wiktor Borowiec, Szymon Szymaniak, Szymon Wasylków, Kacper Juszczyk, Miłosz Mews, Filip Bogucki, Patryk Dybaczewski. Opiekunami drużyn z Mirosławca byli: Wojciech Chromiński i Janusz Cebula.

Gratulujemy wygranych i jednocześnie całkiem dobrych miejsc na podium!

 

Przedstawiamy nowy skład Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mirosławcu

 

Dnia 30 października 2014 r. w auli Zespołu Szkół w Mirosławcu odbyły się już po raz drugi wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mirosławcu. Komisja Skrutacyjna w składzie: Piotr Czech (przewodniczący komisji), Aneta Jasnowska (członek), Monika Stąporek (członek), Lidia Cybulska (członek), Alicja Furman (członek), czuwała nad sprawnym przebiegiem wyborów. W głosowaniu tajnym brało udział 150 uprawnionych uczniów gimnazjum Zespołu Szkół w Mirosławcu. Oddano 141 ważnych głosów, 9 nieważnych i nikt nie wstrzymał się od dokonania wyboru. Ostatecznie do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mirosławcu w II kadencji 2014/2015  zostali wybrani wg ilości głosów: Sabadasz Aleksandra, Nuszkiewicz Daria, Sałahub Joanna, Wesołowska Hanna, Kaszeń Milena, Podsiadło Aleksandra, Słomka Łukasz, Starzewski Szymon, Orłowski Filip, Citok Monika, Baryłowicz Ewa. Gratulujemy oraz życzymy wiele pomysłów i oczywiście ich realizacji! 

W załączeniu można zapoznać się z protokołem z glosowania tajnego.

Załączniki
Download this file (PROTOKÓŁ 30.10.pdf)PROTOKÓŁ 30.10.pdf[ ]135 kB

Maraton czytania

 

27 października 2014 r. członkowie Koła Miłośników Książek działającego w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Mirosławcu, pod opieką pani Kingi Świeczkowskiej, uczestniczyli w II Powiatowym Maratonie Czytania. Akcja czytania zorganizowana została przez WCK i PPP w Wałczu w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej Wałeckiego Centrum Kultury. Uczniowie mieli za zadanie zaprezentowanie swoich ulubionych książek i piękne odczytanie wybranego fragmentu oraz wykonanie prezentacji multimedialnej o dowolnej książce. Julia Szybalska z kl. VI c - czytała książkę Ewy Nowackiej pt „Dzień, noc, pora niczyja”, Paulina Ryźlak z kl. VI c – „ Urodzoną o północy”  autorstwa C.C. Hunter, Bartosz Nuszkiewicz z kl. III a G – „Bractwo światła. Insygnia skrytobójców”  Mateusza A. Burczyka, a Zuzanna Świeczkowska opracowała i przedstawiła prezentację multimedialną o cyklu powieści Richelle Mead „Akademia wampirów”. Maraton cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Udział w nim wzięło wiele szkół z powiatu (podstawowych, gimnazjum i średnich). To dowód na to, że czytanie jest modne, niezależnie od wieku. galeria

Urodziny Kubusia Puchatka

 

15 października 2014 r. świetlica i biblioteka szkolna Zespołu Szkół w Mirosławcu (prowadzone przez panie: Joannę Stupak i Kingę Świeczkowską), zorganizowały urodziny dla znanej wszystkim postaci bajkowej - Kubusia Puchatka. Uczennice z Koła Miłośników Książek przeczytały z podziałem na role opowiadanie „Jak Puchatek uratował Prosiaczka”. Czytaniu towarzyszyła prezentacja multimedialna. Następnie dzieci przystąpiły do wspólnych zabaw: przyczepiały ogon Kłapouchemu, odgadywały zagadki Przemądrzałej Sowy, próbowały kubusiowego miodku oraz rozwiązywały krzyżówkę "U Mamy Kangurzycy". Następnie wykonywały pracę plastyczną techniką orgiami pn. „Kubuś Puchatek w Stumilowym Lesie”. Prace te zostały wyeksponowane przed świetlicą szkolną. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na przyjęcie urodzinowe Puchatka. Był tort i małe słodkie co nieco. galeria

Koniec "Podróży z bajką po Europie"

 

Całoroczny program edukacji czytelniczej „Podróż z bajką po Europie” opracowany i realizowany przez panie: mgr Joannę Stupak i mgr Kingę Świeczkowską dobiegł końca. Ostatnim etapem były  obchody Światowego Dnia  Smerfa. W  dniu  25 czerwca 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich w Mirosławcu z  tej okazji przeprowadzono konkurs plastyczny dla klas IV-VI pt. „Portret Smerfa”. Najpiękniejsze prace wykonały uczennice z klas: VIa, Vc, IVb. W trakcie przerw młodsze dzieci rysowały kredą „Wioskę Smerfów” na placu boiska szkolnego oraz  uczyły  się tytułowej piosenki z dobranocki. Uczniowie klas pierwszych  zostali zaproszeni do świetlicy na film o Smerfach. 

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje