Some description here Some description here Some description here Some description here Some description here
powered by Google

Zespół Szkół w Mirosławcu

Przedstawiamy nowy skład Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mirosławcu

 

Dnia 30 października 2014 r. w auli Zespołu Szkół w Mirosławcu odbyły się już po raz drugi wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mirosławcu. Komisja Skrutacyjna w składzie: Piotr Czech (przewodniczący komisji), Aneta Jasnowska (członek), Monika Stąporek (członek), Lidia Cybulska (członek), Alicja Furman (członek), czuwała nad sprawnym przebiegiem wyborów. W głosowaniu tajnym brało udział 150 uprawnionych uczniów gimnazjum Zespołu Szkół w Mirosławcu. Oddano 141 ważnych głosów, 9 nieważnych i nikt nie wstrzymał się od dokonania wyboru. Ostatecznie do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mirosławcu w II kadencji 2014/2015  zostali wybrani wg ilości głosów: Sabadasz Aleksandra, Nuszkiewicz Daria, Sałahub Joanna, Wesołowska Hanna, Kaszeń Milena, Podsiadło Aleksandra, Słomka Łukasz, Starzewski Szymon, Orłowski Filip, Citok Monika, Baryłowicz Ewa. Gratulujemy oraz życzymy wiele pomysłów i oczywiście ich realizacji! 

W załączeniu można zapoznać się z protokołem z glosowania tajnego.

Załączniki
Download this file (PROTOKÓŁ 30.10.pdf)PROTOKÓŁ 30.10.pdf[ ]135 kB

Maraton czytania

 

27 października 2014 r. członkowie Koła Miłośników Książek działającego w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Mirosławcu, pod opieką pani Kingi Świeczkowskiej, uczestniczyli w II Powiatowym Maratonie Czytania. Akcja czytania zorganizowana została przez WCK i PPP w Wałczu w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej Wałeckiego Centrum Kultury. Uczniowie mieli za zadanie zaprezentowanie swoich ulubionych książek i piękne odczytanie wybranego fragmentu oraz wykonanie prezentacji multimedialnej o dowolnej książce. Julia Szybalska z kl. VI c - czytała książkę Ewy Nowackiej pt „Dzień, noc, pora niczyja”, Paulina Ryźlak z kl. VI c – „ Urodzoną o północy”  autorstwa C.C. Hunter, Bartosz Nuszkiewicz z kl. III a G – „Bractwo światła. Insygnia skrytobójców”  Mateusza A. Burczyka, a Zuzanna Świeczkowska opracowała i przedstawiła prezentację multimedialną o cyklu powieści Richelle Mead „Akademia wampirów”. Maraton cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Udział w nim wzięło wiele szkół z powiatu (podstawowych, gimnazjum i średnich). To dowód na to, że czytanie jest modne, niezależnie od wieku. galeria

Urodziny Kubusia Puchatka

 

15 października 2014 r. świetlica i biblioteka szkolna Zespołu Szkół w Mirosławcu (prowadzone przez panie: Joannę Stupak i Kingę Świeczkowską), zorganizowały urodziny dla znanej wszystkim postaci bajkowej - Kubusia Puchatka. Uczennice z Koła Miłośników Książek przeczytały z podziałem na role opowiadanie „Jak Puchatek uratował Prosiaczka”. Czytaniu towarzyszyła prezentacja multimedialna. Następnie dzieci przystąpiły do wspólnych zabaw: przyczepiały ogon Kłapouchemu, odgadywały zagadki Przemądrzałej Sowy, próbowały kubusiowego miodku oraz rozwiązywały krzyżówkę "U Mamy Kangurzycy". Następnie wykonywały pracę plastyczną techniką orgiami pn. „Kubuś Puchatek w Stumilowym Lesie”. Prace te zostały wyeksponowane przed świetlicą szkolną. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na przyjęcie urodzinowe Puchatka. Był tort i małe słodkie co nieco. galeria

Koniec "Podróży z bajką po Europie"

 

Całoroczny program edukacji czytelniczej „Podróż z bajką po Europie” opracowany i realizowany przez panie: mgr Joannę Stupak i mgr Kingę Świeczkowską dobiegł końca. Ostatnim etapem były  obchody Światowego Dnia  Smerfa. W  dniu  25 czerwca 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich w Mirosławcu z  tej okazji przeprowadzono konkurs plastyczny dla klas IV-VI pt. „Portret Smerfa”. Najpiękniejsze prace wykonały uczennice z klas: VIa, Vc, IVb. W trakcie przerw młodsze dzieci rysowały kredą „Wioskę Smerfów” na placu boiska szkolnego oraz  uczyły  się tytułowej piosenki z dobranocki. Uczniowie klas pierwszych  zostali zaproszeni do świetlicy na film o Smerfach. 

Czytaj więcej...

Profilaktyka na scenie już po raz czwarty

 

Dnia 23 czerwca 2014 roku w Gimnazjum im. Lotników Polskich  w Zespole Szkół w Mirosławcu odbył się już po raz czwarty Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralno – Kabaretowych „Profilaktyka na scenie”. W roku szkolnym 2013/2014 udział w przeglądzie wzięły trzy grupy teatralne. Grupa kabaretowa „Mariolka” z Gimnazjum w Chwiramie wraz z opiekunem panią Mariolą Wrzochal przygotowała przedstawienie „Roztropny Bolek”, w którym poruszyła problem zachowań agresywnych. Grupa teatralna „AD HOC” z Zespołu Szkół Miejskich w Wałczu razem z opiekunem panią Emilia Bogusz zaprezentowała spektakl „Dżuma, czyli współczesne obrzydliwości”, w którym poruszone zostały zagadnienia chorób społecznych XXI wieku. Grupa uczniów klas III gimnazjum z opiekunem panią Anną Kasperską – Czech, pracująca w ramach zajęć artystycznych przygotowała spektakl „Jak jest?”, ukazujące problem macierzyństwa, aborcji, dojrzewania i rodziny. 

Czytaj więcej...

„W poszukiwaniu Pacanowa”

 

W ramach programu „Podróż z bajką po Europie” 4 czerwca 2014 r. kolejny raz świetlica gościła dzieci na spotkaniu czytelniczym zorganizowanym przez panie mgr Joannę Stupak i mgr Kingę Świeczkowską. Tematyką zajęć było zapoznanie z bohaterem cyklu książek Kornela Makuszyńskiego – Koziołkiem Matołkiem. Spotkanie pod hasłem: „W poszukiwaniu Pacanowa” rozpoczęło się przedstawieniem w wykonaniu Koła Miłośników Książek. Następnie uczniowie udali się w podróż pociągiem po Polsce – zwiedzali przygotowaną przez organizatorki wystawę prezentującą najważniejsze miasta i regiony Polski. Poznali legendy, zabytki, ciekawostki i stroje ludowe. Na kolejnej stacji czekało na dzieci trudne zadanie literackie, które polegało na ułożeniu chronologicznie historyjki obrazkowej. Na zakończenie przygody z Koziołkiem Matołkiem uczestnicy spotkania rysowali kredkami lub malowali farbami Koziołka zwiedzającego Mirosławiec. 

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje