Some description here Some description here Some description here Some description here Some description here
powered by Google

Zespół Szkół w Mirosławcu

Dzień postaci z bajek w zespole Szkół w Mirosławcu

 

6 listopada 2015 w Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich w Mirosławcu obchodzono Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu dzieci z klas I-III zamieniły się w bajkowe postacie. Wszyscy mogli podziwiać kolorowe stroje, ciekawe pomysły i oryginalne przebrania. Uczniowie obejrzeli przedstawienie „Święto bajek” w wykonaniu kolegów i koleżanek z klasy III „a” pod opieką Pani Joanny Stupak. Następnie uczestniczyli w różnorodnych zadaniach, np.: segregowanie elementów, układanie puzzli. Zadaniem klas I-III było napisanie bajki w formie książeczki. Ciekawe i bogato ilustrowane prace literackie zostały wyeksponowane na wystawie „W krainie wyobraźni - mali autorzy bajek”. Za piękne przebrania, aktywny udział w zabawie oraz za napisanie klasowej bajki wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książek. Organizatorkami szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek były panie: Kinga Świeczkowska, Joanna Stupak. 

Galeria  

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

 

W październiku w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Mirosławcu obchodzony był Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych pod hasłem „Biblioteki rządzą!”. Miesiąc rozpoczął się Tygodniem Zakazanych Książek,  podczas których zorganizowana została wystawa „strasznych książek”  połączona z akcją czytelniczą. W każdy poniedziałek podczas przerw uczniowie brali udział w mini konkursach: liczyli sowy w bibliotece, wykazywali się znajomością bohaterów książki „Kubuś Puchatek”, wyszukiwali tytułów książek, w których występuje imię oraz odpowiadali na pytania dotyczące działań bibliotecznych.

Czytaj więcej...

Warsztaty blogerskie w Zespole Szkół w Mirosławcu

 

27 października 2015 r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Mirosławcu zorganizowane zostały warsztaty blogerskie dla chętnych uczniów z gimnazjum. Gościem warsztatów była Pani Anna Grzyb, autorka bloga „Pisaninka” (http://asymaka.blogspot.com) oraz debiutanckiej powieści obyczajowej „Życie z drugiej ręki”. Pani Ania zapoznała uczniów ze swoim blogiem, wyjaśniła co to jest blog, po co się go prowadzi, jakie są rodzaje blogów. Opowiedziała o swojej współpracy z wydawnictwami, z autorami książek dla dorosłych i dla dzieci. Uczniowie poznali też blog prowadzony przez nastolatka Aleksa Krysztofiaka „Książki na czacie” (http://ksiazkinaczacie.pl). W drugiej części warsztatów Pani Ania pokazała  platformę, na której najłatwiej założyć bloga, a uczniowie zainspirowani zajęciami próbowali założyć własne blogi dotyczące ich zainteresowań (taniec, fotografia, moda, itp.).

Galeria

Próbna ewakuacja w Zespole Szkół w Mirosławcu

 

We wtorek 20 października 2015 r. o godz. 9.30  w Zespole Szkół w Mirosławcu odbyła się próbna ewakuacja osób, o której powiadomiono Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu i Ochotniczą Straż Pożarną w Mirosławcu. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie, wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli oraz wszyscy  pracownicy opuścili budynek. Strażacy skontrolowali obiekt i przeprowadzili próbne ćwiczenia, polegające na gaszeniu symulowanego pożaru sali gimnastycznej. Polały się prawdziwe strumienie wody, co zaskoczyło wszystkich uczestników akcji. Ćwiczenia zostały podsumowane przez strażaków i inspektora ochrony p/poż Pana Wojciecha Kaczmarka.

Galeria

Dzień Edukacji Narodowej

 

W piątek 17 października 2015 r w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Mirosławcu odbyły się Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na spotkaniu pojawili się zaproszeni goście: Starosta Wałecki - Bogdan Wankiewicz, Burmistrz Mirosławca - Piotr Pawlik, Przewodniczący Rady Miejskiej  - Piotr Czech, Zastępca Burmistrza Mirosławca - Dariusz Bartosik, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu - Piotr Suchojad, Z-ca Dowódcy 12 Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych ppłk Andrzej Puchała, Dyrektor Ośrodka Kultury w Mirosławcu - Anna Dzida, Przewodniczący Rady Rodziców ZS w Mirosławcu - Grzegorz Różycki, Dyrektor  Zespołu Szkół w Mirosławcu - Krystyna Górniak, Dyrektor Zespołu Szkół w Piecniku - Katarzyna Pierzchała, Dyrektor Przedszkola Samorządowego Słoneczko - Halina Rogowska, a także emeryci i renciści oraz nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi wszystkich gminnych placówek oświatowych.

Czytaj więcej...

Próba ustanowienia rekordu Guinnessa w treningu piłki ręcznej

 

11 października o godzinie 16.00 na Orliku w Mirosławcu odbyła się próba ustanowienia rekordu Guinnessa w treningu piłki ręcznej w wielu miejscach jednocześnie.

Czytaj więcej...

Pasowanie pierwszoklasistów w Zespole Szkół w Mirosławcu

 

9 października 2015 roku odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Mirosławcu.
     W czasie uroczystości pierwszoklasiści przenieśli się do Królestwa Szkołolandii - inscenizacji prowadzonej przez gimnazjalistów (Król Ołówkos – Jan Sabik, Królowa – Hanna Wesołowska, Gwardzista I – Kinga Burczy, Gwardzista II – Piotr Turski). Dali się poznać w krótkich inscenizacjach dotyczących nauki i zachowania w szkole. Zdali egzamin z matematyki, z języka polskiego, z muzyki oraz z języka angielskiego.

Wśród gości pasowania byli obecni: nowy dowódca 12 Bazy BSP płk Łukasz Andrzejewski-Popow, Burmistrz Mirosławca - Piotr Pawlik, Z-ca - Dariusz Bartosik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mirosławcu - Piotr Czech, Przewodniczący Rady Rodziców - Grzegorz Różycki, Sekretarz UM - Monika Stąporek.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje