Some description here Some description here Some description here Some description here Some description here
powered by Google

Zespół Szkół w Mirosławcu

Informacja o kandydatach do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mirosławcu

 

 

W załączeniu można zapoznać się z Obwieszczeniem Przewodniczącego Komisji Wyborczej w Mirosławcu o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych w wyborach do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mirosławcu, zarządzonych na dzień 30 października 2014 r.

Urodziny Kubusia Puchatka

 

15 października 2014 r. świetlica i biblioteka szkolna Zespołu Szkół w Mirosławcu (prowadzone przez panie: Joannę Stupak i Kingę Świeczkowską), zorganizowały urodziny dla znanej wszystkim postaci bajkowej - Kubusia Puchatka. Uczennice z Koła Miłośników Książek przeczytały z podziałem na role opowiadanie „Jak Puchatek uratował Prosiaczka”. Czytaniu towarzyszyła prezentacja multimedialna. Następnie dzieci przystąpiły do wspólnych zabaw: przyczepiały ogon Kłapouchemu, odgadywały zagadki Przemądrzałej Sowy, próbowały kubusiowego miodku oraz rozwiązywały krzyżówkę "U Mamy Kangurzycy". Następnie wykonywały pracę plastyczną techniką orgiami pn. „Kubuś Puchatek w Stumilowym Lesie”. Prace te zostały wyeksponowane przed świetlicą szkolną. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na przyjęcie urodzinowe Puchatka. Był tort i małe słodkie co nieco. galeria

Koniec "Podróży z bajką po Europie"

 

Całoroczny program edukacji czytelniczej „Podróż z bajką po Europie” opracowany i realizowany przez panie: mgr Joannę Stupak i mgr Kingę Świeczkowską dobiegł końca. Ostatnim etapem były  obchody Światowego Dnia  Smerfa. W  dniu  25 czerwca 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich w Mirosławcu z  tej okazji przeprowadzono konkurs plastyczny dla klas IV-VI pt. „Portret Smerfa”. Najpiękniejsze prace wykonały uczennice z klas: VIa, Vc, IVb. W trakcie przerw młodsze dzieci rysowały kredą „Wioskę Smerfów” na placu boiska szkolnego oraz  uczyły  się tytułowej piosenki z dobranocki. Uczniowie klas pierwszych  zostali zaproszeni do świetlicy na film o Smerfach. 

Czytaj więcej...

Profilaktyka na scenie już po raz czwarty

 

Dnia 23 czerwca 2014 roku w Gimnazjum im. Lotników Polskich  w Zespole Szkół w Mirosławcu odbył się już po raz czwarty Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralno – Kabaretowych „Profilaktyka na scenie”. W roku szkolnym 2013/2014 udział w przeglądzie wzięły trzy grupy teatralne. Grupa kabaretowa „Mariolka” z Gimnazjum w Chwiramie wraz z opiekunem panią Mariolą Wrzochal przygotowała przedstawienie „Roztropny Bolek”, w którym poruszyła problem zachowań agresywnych. Grupa teatralna „AD HOC” z Zespołu Szkół Miejskich w Wałczu razem z opiekunem panią Emilia Bogusz zaprezentowała spektakl „Dżuma, czyli współczesne obrzydliwości”, w którym poruszone zostały zagadnienia chorób społecznych XXI wieku. Grupa uczniów klas III gimnazjum z opiekunem panią Anną Kasperską – Czech, pracująca w ramach zajęć artystycznych przygotowała spektakl „Jak jest?”, ukazujące problem macierzyństwa, aborcji, dojrzewania i rodziny. 

Czytaj więcej...

„W poszukiwaniu Pacanowa”

 

W ramach programu „Podróż z bajką po Europie” 4 czerwca 2014 r. kolejny raz świetlica gościła dzieci na spotkaniu czytelniczym zorganizowanym przez panie mgr Joannę Stupak i mgr Kingę Świeczkowską. Tematyką zajęć było zapoznanie z bohaterem cyklu książek Kornela Makuszyńskiego – Koziołkiem Matołkiem. Spotkanie pod hasłem: „W poszukiwaniu Pacanowa” rozpoczęło się przedstawieniem w wykonaniu Koła Miłośników Książek. Następnie uczniowie udali się w podróż pociągiem po Polsce – zwiedzali przygotowaną przez organizatorki wystawę prezentującą najważniejsze miasta i regiony Polski. Poznali legendy, zabytki, ciekawostki i stroje ludowe. Na kolejnej stacji czekało na dzieci trudne zadanie literackie, które polegało na ułożeniu chronologicznie historyjki obrazkowej. Na zakończenie przygody z Koziołkiem Matołkiem uczestnicy spotkania rysowali kredkami lub malowali farbami Koziołka zwiedzającego Mirosławiec. 

Czytaj więcej...

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach Rozstawnych

 

Dnia 26.05.2014 r. w Stargardzie Szczecińskim odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach  Rozstawnych – sztafeta 4X 100 metrów dziewcząt. Dziewczęta w składzie: Kamila Koźbiał, Julia Starosta, Julia Grabiec, Nikola Kucińska reprezentowały naszą szkołę i powiat wałecki. Na 14 zgłoszonych sztafet zajęły 11 miejsce z czasem 60, 95 sek. poprawiając swój czas z powiatu o dwie sekundy.Gratulujemy!

Dodatkowe informacje