Urząd Miejski w Mirosławcu

baner baner baner baner Some description here
Zmniejsz domyślny rozmiar czcionki na stronie Przywróć domyślny rozmiar czcionki na stronie  Zwiększ domyślny rozmiar czcionki na stronie
Zmień język strony na angielski - tłumaczenie odbywa się za pomocą usługi google translator powered by Google

Stowarzyszenie miast Frydlandzkich - Korfantów 17-20.06.2011

 

Reprezentacja Mirosławca w składzie: Burmistrz Piotr Pawlik, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Czech i Kierownik Referatu Organizacyjnego - Monika Kędzia, uczestniczyli w XV spotkaniu miast, które mają, lub miały w swojej nazwie Friedland. Oprócz Mirosławca, uczestnikami spotkania były: Friedland in Brandenburg(D), Friedland in Mecklenburg Vorpommern(D), Friedland in Niedersachsen(D), Frydlant(CZ), Frydlant nad Ostravivci(CZ), Korfantów(PL), Mieroszów(PL) i Prawdinsk(RU). Do tych ośmiu miast zostały zaproszone dwa dodatkowe (podobno ostanie możliwe): Debrzno(PL) i nasz Mirosławiec.

Spotkania fridlandzkie, to doskonałe miejsce wymiany poglądów, pomysłów, podpatrywania dobrych pomysłów. Wg pomysłu założycieli stowarzyszenia: burmistrzów Wilfrida Blocka (Friedland in Mecklenburg Vorpommern) i Zdzisława Martyny (Korfantów), spotkania mają swój harmonogram. Odbywają się co roku w innym Frydlandzie, rok później w tym samym miejscu spotykają się dzieci z każdego z miast, a raz na dwa lat są organizowane zawody w piłkę nożną dla dzieci w wieku 11-12 lat. Spotkanie, w którym uczestniczyła delegacja Mirosławca, miało bardzo napięty program: grupy tematyczne, zwiedzanie gminy i jej jednostek, wizyty w OSP. Trzeciego dnia odbywały się zawody sportowe, w tym gwóźdź programu: rzut kamieniem frydlandzkim. To specjalny kamień o wadze ponad 15 kg, którym rzuca 4 osobowa drużyna: 2 kobiety i 2 mężczyzn, każda z osób po jednym rzucie. Zajęliśmy w tej kategorii dobre 4 miejsce. Kolejne spotkanie miast frydlandzkich jest zaplanowane w Prawdinsku w Rosji, a spotkanie młodzieży szkolnej w Korfantowie.

 

 

Dodatkowe informacje