Some description here Some description here Some description here Some description here Some description here
powered by Google

Biblioteka Publiczna

Oficjalne otwarcie Biblioteki Publicznej po modernizacji

 

13 marca 2013 r. odbyło się oficjalne otwarcie Biblioteki Publicznej w Mirosławcu po przeprowadzonych pracach modernizacyjnych. Wśród zaproszonych gości byli: Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Wojciech Drożdż, Starosta Wałecki Bogdan Wankiewicz, Przedstawiciele Książnicy Pomorskiej, Burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mirosławcu - Piotr Czech oraz Radni Rady Miejskiej, a także pracownicy Urzędu Gminy i Miasta, dyrektorzy zakładów pracy współpracujących z biblioteką i stali czytelnicy.

więcej...

 

Czytaj więcej: Oficjalne otwarcie Biblioteki Publicznej po modernizacji

Noc w bibliotece

 

W nocy z 12 na 13 października w Bibliotece Publicznej w Mirosławcu odbyła się   „NOC W BIBLIOTECE”. To już szóste spotkanie organizowane dla małych czytelników. W imprezie uczestniczyło 14 uczestników w wieku 8-12 lat. Zabawa rozpoczęła się kolacją w piątek o godz. 19.00, po której dzieci wraz z opiekunkami wyruszyły na poszukiwanie ukrytego skarbu. Pomocne okazały się wierszowane wskazówki, dzięki którym dzieci szybko odnalazły słodką niespodziankę. Wielką frajdą dla uczestników były różnego rodzaju zabawy, gry i konkursy, w trakcie których doskonale się bawili. Podczas zabawy dzieci miały okazję zaprezentować swoje talenty taneczne i wokalne. Prezentowane zdolności oceniane były przez jury, które miało kłopot z wyborem najlepszego, gdyż wszyscy zaprezentowali wysoki poziom. Po zabawach dzieciaki rozścieliły karimaty i śpiwory do wspólnego oglądania filmu „Epoka lodowcowa 3”. W trakcie nocy nie zapomniano również o czytaniu dzieciom przed snem. Następnego dnia po godzinie 8 dzieci zjadły śniadanie, po czym zmęczone, ale uśmiechnięte opuściły bibliotekę. Całość imprezy przygotowała i poprowadziła Pani Jolanta Dziadosz przy pomocy dwóch stażystek Ali Kaczanowskiej i Emilki Kolańczyk.
galeria

Z bibliotecznej półki...

Zanim jeszcze rok 2012 dobiegł półmetka, już można było stwierdzić, że będzie on jedną z najbardziej znaczących dat w dziejach Biblioteki Publicznej w Mirosławcu. Po 22 latach swoistego „małżeństwa z rozsądku” z Ośrodkiem Kultury od marca znów te dwie instytucje funkcjonują jako oddzielne jednostki. Ułatwi to bibliotece starania o dofinansowania z różnych programów, gdzie niezależność instytucjonalna jest podstawowym warunkiem uczestnictwa. Od kilku lat w Polsce szerzy się idea wspierania rozwoju bibliotek jako ważnego elementu kulturotwórczego w małych środowiskach.

więcej...

 

Czytaj więcej: Z bibliotecznej półki...

Biblioteka w Mirosławcu na plusie - Biblioteka+

 

Warto było podjąć się rozdzielenia Biblioteki i Ośrodka Kultury. Dzięki temu zabiegowi, dla naszej Biblioteki Publicznej otworzyły się pieniądze do funduszy zewnętrznych. Bibliotek Publiczna wystartowała w konkursie pod nazwą Biblioteka+ i otrzymała wsparcie w wysokości 50.000 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do tego wsparciem będzie kwota 30.000 zł, które do tego samego zadania dołoży Urząd Marszałkowski i Gmina i Miasto Mirosławiec. To początek zmian na lepsze w infrastrukturze Biblioteki. W ramach poprawienia Biblioteki pojawią się: adaptacja poddasza na cele biblioteczne, budowa podjazdu dla osób niepełnosprawnych, krzesełko schodowe, likwidacja progów i wymiana wykładzin podłogowych, dwa zestawy komputerowe (w tym jeden dla osób słabowidzących) i sprzęt teleinformatyczny - w tym router wi-fi, który pozwoli w okolicznym parku korzystać z internetu na laptopach. W lipcu rozpoczną się prace przetargowe i wyłonienie wykonawcy, a w sierpniu planowane jest rozpoczęcie prac remontowych.

Biblioteka na swoim


Wraz z początkiem marca w Ośrodku Kultury nastąpiły zmiany w strukturze organizacyjnej. Na mocy uchwały Rady Miejskiej w Mirosławcu, Biblioteka Publiczna została wyłączona ze struktur Ośrodka Kultury. Od 1 marca 2012 roku biblioteka stanowi odrębną instytucję kultury, pod bacznym okiem Dyrektora - Krystyny Obary.
Życzymy sukcesów!

Dodatkowe informacje