Urząd Miejski w Mirosławcu

baner baner baner baner Some description here
Zmniejsz domyślny rozmiar czcionki na stronie Przywróć domyślny rozmiar czcionki na stronie  Zwiększ domyślny rozmiar czcionki na stronie
Zmień język strony na angielski - tłumaczenie odbywa się za pomocą usługi google translator powered by Google

Biblioteka Publiczna

Obchody 250-lecia teatru publicznego również w Mirosławcu

 

19 listopada 2015 r. Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Cztery Pory Roku przyłączyły się do obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Uczestnicy spotkania zapoznali się z historią teatru i kalendarium teatralnym, rozwiązali wspólnie krzyżówkę z terminami teatralnymi oraz mały quiz o związkach frazeologicznych (oczywiście związanych z teatrem). Ciekawą oprawą wydarzenia była wystawa programów teatralnych ze zbiorów Pani Grażyny Łakomy oraz wystawa książek i fotogazetka przygotowana przez bibliotekę.

Galeria

Narodowe czytanie "Lalki" w Bibliotece Publicznej w Mirosławcu


Spotkanie zorganizowane zostało wspólnie przez Stowarzyszenie Rekreacyjne Cztery Pory Roku oraz Bibliotekę Publiczną w Mirosławcu. W czwartek 1 października 2015 r. zebrały się 22 osoby, aby przeczytać lub posłuchać wybranych fragmentów Lalki. Oprócz lektury wymieniano opinie o książce oraz dzielono się ciekawostkami o powieści. Mirosławiec po raz trzeci przyłączył się do narodowej akcji czytania dzieł literatury pięknej, odbywającej się pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W poprzednich latach były to: Zemsta Aleksandra Fredry (czytane w całości przez Stowarzyszenie Cztery Pory Roku) oraz Trylogia Henryka Sienkiewicza (także przez Stowarzyszenie ale już wspólnie z biblioteką) . Jednak dopiero w tym roku spotkanie w Mirosławcu zostało oficjalnie zgłoszone do Kancelarii Prezydenta RP, skąd na pamiątkę Narodowego Czytania Lalki otrzymaliśmy okolicznościową pieczęć. Dodatkowo Stowarzyszenie Cztery Pory Roku przygotowało zakładki do książek upamiętniające to spotkanie.

Galeria

„Frydlandzkie dzieje Mirosławca”


„Frydlandzkie dzieje Mirosławca” – taki tytuł będzie nosił pierwszy tom książki o dziejach naszego miasta. Spotkanie, które odbyło się 12 września było pierwszym promującym wydanie tych dziejów. Książka ukaże się w listopadzie bieżącego roku. Na tym jednak nie koniec. Dzieje naszego miasteczka są bardzo bogate w wydarzenia, tak więc ukażą się jeszcze dwa tomy: drugi tom będzie obejmował okres od pierwszego rozbioru do 1945 roku, tom trzeci od zakończenia wojny do 1989 roku.
W sobotnim spotkaniu wzięło udział ponad 40 osób. Pan Jarosław Leszczełowski przedstawił zawartość książki poprzez prezentację multimedialną. Opowiedział jej dwa fragmenty.

Galeria

Czytajmy Wszyscy - spotkania w Bibliotece

 

 Biblioteka Publiczna w Mirosławcu wzięła udział w Programie Wieloletnim Kultura+ Priorytet „Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek”. Jest to program MKiDN, którego operatorem jest Instytut Książki. Swój udział finansowy w tym programie, jako część wkładu własnego, miał Urząd Marszałkowski w Szczecinie, który sfinansował szereg spotkań promujących czytelnictwo w województwie zachodniopomorskim pod hasłem „Zachodniopomorskie spotkania w Bibliotece+” . W Bibliotece Publicznej w Mirosławcu takie spotkania odbyły się w dniach 9-11 październik 2014 r., na których gościły u nas:

Agnieszka Frączek – doktor językoznawstwa, germanistka, leksykograf, a także  pisarka książek dla dzieci najmłodszych, w których popularyzuje wiedzę o współczesnym języku polskim.

Anna Gielarowska – aktorka teatru autorskiego ze szczecina, która gościła u nas z przedstawieniem dla dzieci pt. „Brzydkie kaczątko”.

Edyta Jungowska – popularna polska aktorka teatralna i filmowa, która zaprezentowała spotkanie dla dzieci i dorosłych oparte na fragmentach czytanych przez aktorkę i nagranych na płytach książek dla dzieci.

Spotkanie okazało się wielką frajdą dla najmłodszych i trochę starszych, mirosławieckich czytelników. galeria

 

Oficjalne otwarcie Biblioteki Publicznej po modernizacji

 

13 marca 2013 r. odbyło się oficjalne otwarcie Biblioteki Publicznej w Mirosławcu po przeprowadzonych pracach modernizacyjnych. Wśród zaproszonych gości byli: Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Wojciech Drożdż, Starosta Wałecki Bogdan Wankiewicz, Przedstawiciele Książnicy Pomorskiej, Burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mirosławcu - Piotr Czech oraz Radni Rady Miejskiej, a także pracownicy Urzędu Gminy i Miasta, dyrektorzy zakładów pracy współpracujących z biblioteką i stali czytelnicy.

więcej...

 

Czytaj więcej: Oficjalne otwarcie Biblioteki Publicznej po modernizacji

Dodatkowe informacje