Urząd Miejski w Mirosławcu

baner baner baner baner Some description here
Zmniejsz domyślny rozmiar czcionki na stronie Przywróć domyślny rozmiar czcionki na stronie  Zwiększ domyślny rozmiar czcionki na stronie
Zmień język strony na angielski - tłumaczenie odbywa się za pomocą usługi google translator powered by Google

Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości

 

11 listopada tradycyjnie na placu przed Ośrodkiem Kultury odbyły się uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości. Tegoroczne Gminne obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą odprawioną prze ks. Marcina Wiśniowskiego. Następnie po przemowach (swój głos w tym roku Burmistrz Mirosławca oddał nowo wybranym przedstawicielom Młodzieżowej Rady Miejskiej), odbył się wojskowy capstrzyk. W hołdzie poległym złożono wieńce pod pomnikiem – czołgiem. Dalsza część obchodów miała miejsce w sali widowiskowej Ośrodka Kultury, gdzie zostały zaprezentowane najpiękniejsze arie i duety miłosne z operetek i musicali przez Solistów Opery Krakowskiej: Iwonę Sochę (sopran) oraz Adama Sobierajskiego (tenor), przy akompaniamencie Joanny Steczek. Występ cieszył się ogromnym sukcesem - sala była zapełniona po brzegi.
W uroczystościach wzięli udział: Poseł na Sejm RP Paweł Suski, Przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Białas, Dyrektor 107 Szpitala Wojskowego w Wałczu Marek Kornet, przedstawiciele mirosławieckich szkół, stowarzyszeń oraz Radni Rady Miejskiej w Mirosławcu.
Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie mieszkańcom, zaproszonym gościom oraz wszystkim zaangażowanym w organizację Święta Niepodległości.
Galeria z obchodów TUTAJ

Dodatkowe informacje