Urząd Miejski w Mirosławcu

baner baner baner baner Some description here
Zmniejsz domyślny rozmiar czcionki na stronie Przywróć domyślny rozmiar czcionki na stronie  Zwiększ domyślny rozmiar czcionki na stronie
Zmień język strony na angielski - tłumaczenie odbywa się za pomocą usługi google translator powered by Google

Jedyne Takie Miejsce Mirosławiec

 

19 listopada wszyscy słuchacze Radiowej Jedynki (Polskie Radio) mieli okazję wysłuchać audycji na żywo z Mirosławca - w ramach cyklu programu prowadzonego przez Romana Czejarka "Jedyne Takie Miejsce".  Od 9.00 można było wysłuchać ciekawostek w temacie funkcjonowania Dzikiej Zagrody w Jabłonowie oraz jej mieszkańcach (żubrach i rysiach), które przedstawiali Magdalena i Maciej Tracz. Następnie Dyrektor Ośrodka Kultury w Mirosławcu Anna Dzida opisała największe osiągnięcia Mirosławca w dziedzinie kultury. Kilka słów o "czytelniczym" Mirosławcu powiedziała również Dyrektor Biblioteki Publicznej Krystyna Obara.

Następnie prowadzący przeszedł do tematyki wojskowej, gdzie z D-ca 12 BBSP  Łukasz Andrzejewski - Popow opisał charakterystykę bazy oraz wyjaśnił różnicę między dronem a statkiem bezzałogowym. Nie pominięto także tak ważnego w życiu Mirosławca wydarzenia jak katastrofę samolotu CASA. Słuchacze mogli dowiedzieć się m. in., iż każdy, kto tylko miałby ochotę zapalić znicz i uhonorować śmierć lotników, może bez problemu dotrzeć do miejsca katastrofy. Fani historii Mirosławca oraz Walk o Wał Pomorski wysłuchali bardzo wartościowej rozmowy z Wojciechem Olkiem (ze Stowarzyszenia Grup Warownych Pojezierza Wałeckiego). Słuchowisko zostało wzbogacone o autentyczne dźwięki broni i akcesoriów z tamtych czasów. Po zakończeniu nadawanej audycji z Biblioteki, przyszli fani i słuchacze z Mirosławca, którzy mieli możliwość wysłuchać Romana Czejarka o radiu, kulisach pracy, mediach, lecie z radiem i innych radiowych nowinkach. Był również  czas na pytania i rozmowy z prowadzącym.
Następna część audycji została nadawana z 7Ogrodów w Łowiczu Wałeckim. Właścicielka Gospodarstwa Grażyna Kugiel mówiła o pomyśle, który zrodził zamysł 7Ogrodów oraz o charakterystycznej działalności tego gospodarstwa. Z kolei Zdzisław Kugiel opisał pierwsze lata historii lotnictwa w Mirosławcu, w których miał możliwość brać udział jako pilot. Na zakończenie audycji Burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik zaprosił wszystkich słuchaczy do Mirosławca oraz uczestnictwa w naszych promocyjnych imprezach promocyjno - rozrywkowych.

Podczas audycji odbyły się dwa konkursy ze znajomości Mirosławca. Do zwycięzców powędrowały oczywiście torby z gadżetami Bioregionu.

Dla spóźnialskich audycja jest nadal do wysłuchania na stronie Polskiego Radia - TUTAJ

Dodatkowe informacje