Urząd Miejski w Mirosławcu

baner baner baner baner Some description here
Zmniejsz domyślny rozmiar czcionki na stronie Przywróć domyślny rozmiar czcionki na stronie  Zwiększ domyślny rozmiar czcionki na stronie
Zmień język strony na angielski - tłumaczenie odbywa się za pomocą usługi google translator powered by Google

III Eko Festiwal Żubra za nami

 

Kolejna edycja Festiwalu już za nami. Tym razem dopisała i pogoda i publiczność. Lepszej aury nie można było sobie wymarzyć. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, atrakcji nie brakowało. Występy rodzimych zespołów, koncerty gwiazd i zabawa do białego rana to wszystko sprawiło, że na dwa dni stadion miejski w Mirosławcu stał się centrum rozrywki i dobrej zabawy. Gwiazdami pierwszego dnia festiwalu byli niewątpliwie Ewa Farna i zespół Zakopower. Niedziela natomiast upłynęła w klimatach disco polo. Na mirosławieckiej scenie pojawiły się: zespół Topless i gwiazda muzyki disco polo zespół Boys. Podczas dwudniowych koncertów do naszego miasteczka zjechali się mieszkańcy nie tylko ościennych gmin, ale także z ościennych powiatów a nawet goście z Czech, Niemiec, Rosji i południa Polski. Zagraniczni goście przybyli na festiwal na specjalne zaproszenie Burmistrza. Były to delegacje z  miast, które, podobnie jak Mirosławiec, należą do Związku Miast Frydlandzkich.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasz festiwal zarówno organizacyjnie jak i finansowo.

5 lipca miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie, a mianowicie, w Dzikiej Zagrodzie w Jabłonowie odbyły się chrzciny małego Gryfusia. Rodzicami chrzestnymi małego żuberka zostali Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska i Wiceminister Środowiska Stanisław Gawłowski,  "chrztu małemu żubrowi udzielił"  ks. Tadeusz Winnicki. Gryfuś to pierwszy żubr, który urodził się w Dzikiej Zagrodzie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Chrzciny Gryfusia

Festiwal żubra - sobota

Festiwal żubra - niedziela

Dodatkowe informacje