Urząd Miejski w Mirosławcu

baner baner baner baner Some description here
Zmniejsz domyślny rozmiar czcionki na stronie Przywróć domyślny rozmiar czcionki na stronie  Zwiększ domyślny rozmiar czcionki na stronie
Zmień język strony na angielski - tłumaczenie odbywa się za pomocą usługi google translator powered by Google

Słoneczko

Wizyta Św. Mikołaja w Przedszkolu "Słoneczko" w Mirosławcu

Wizyta św. Mikołaja w przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowały się do niego starannie. Wszystkie grupy uczyły się piosenek i wierszy, które mogli zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Mikołaj witał wszystkich w holu przedszkolnym, rozmawiał z dziećmi oraz rozdawał im cukierki. Po śniadaniu wszystkie grupy zebrały się w sali Muchomorów. Odpowiedzialne za uroczystość, Panie Anna Wlizło i Kornelia Borowiec wprowadzając przedszkolaki w świąteczny nastrój, czytały wiersze oraz opowiadały historie Św. Mikołaja. By było bardziej Mikołajkowo, każde dziecko włożyło na głowę charakterystyczną czerwoną czapkę. Uśmiech i wyjątkowa atmosfera zagościła dookoła. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wielu piosenek i wierszy. Nie zabrakło również tańców. Po zabawie, wspólnie z Mikołajem wybrano się na plac, gdzie jak co roku uczestniczono w ubieraniu choinki miejskiej. Oczywiście niecodzienny gość nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. Przedszkolaki obiecały jednak, że postarają się zachowywać grzecznie w przedszkolu i w domu. I tak, po dniu pełnym radosnych wrażeń, na twarzach dzieci jeszcze długo gościł promienny uśmiech.

Galeria

Wizyta Św. Mikołaja w Przedszkolu "Słoneczko" w Mirosławcu Górnym

 

Maluchy i starszaki z przedszkola w Mirosławcu Górnym na wizytę Mikołaja przygotowywały się kilka dni. Uczyły się wierszyków i piosenek, rysowały portrety Mikołaja, robiły również dla niego prezenciki. W piątek 4 grudnia 2015 r. Mikołaj od samego rana czekał na dzieci w przedszkolu. Każdego przedszkolaka przychodzącego tego dnia do przedszkola witał i częstował cukierkami. Zapraszał także dzieci do wspólnej fotografii. Później wszystkie dzieci przebierały się w mikołajkowe czapki. Mikołajkowo było nawet przy śniadaniu. Po posiłku wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali "Krasnoludków", gdzie bawiły się wspólnie z Mikołajem. Prezentowały piosenki i wiersze o naszym gościu, bawiły się przy muzyce. Mikołaj przygotował dla dzieci zadanie, z którym poradziły sobie sprawnie i szybko. Na zakończenie spotkania Mikołaj wręczył dzieciom paczuszki.

Galeria

Dzień Pluszowego Misia w Samorządowym Przedszkolu "Słoneczko" w Mirosławcu Górnym

 

Starszaki i maluchy z przedszkola w Mirosławcu Górnym obchodziły Dzień Pluszowego Misia. 25 listopada dzieci przyniosły do przedszkola swoje misie. Wszystkie zabawy były związane z jedną z najpopularniejszych zabawek. Wśród atrakcji były: zabawy ze śpiewem, pląsy, tańce, konkursy o charakterze sportowym. Celem zajęcia było miedzy innymi kształtowanie szacunku do zabawek Na zakończenie uroczystości dzieci malowały farbami misie. Wykonane prace zostały wyeksponowane w szatni.

Galeria

Dzień Pluszowego Misia w Samorządowym Przedszkolu "Słoneczko" w Mirosławcu

 

25.11.2015 r. obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uroczystość zorganizowały i przeprowadziły: Pani Beata Atraszkiewicz, Pani Małgorzata Żygowska i Pani Kornelia Borowiec. Tematem przewodnim tegorocznego święta było zdrowe odżywianie. Przy okazji uroczystości dzieci poprzez inscenizację "Chory miś" w wykonaniu dzieci z "Tęczowych Nutek" oraz rozmowę i konkursy utrwaliły sobie zasady zdrowego odżywiania, które jest tak ważne dla zdrowia. Na uroczystość została zaproszona Pani Alicja Dybaczewska, członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Pani Katarzyna Górska strażnik Straży Miejskiej w Mirosławcu, które wręczyły dzieciom bardzo ciekawe książeczki i płyty z bajkami. Popularyzacja tego święta to także chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są: dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowy łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierza się swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw. Rodzice dzieci z oddziału "Tęczowe Nutki" w ramach współpracy wykonali wspólnie ze swoimi pociechami przepiękne Pluszowe Misie, które stały się ozdobą naszego holu w dniu 113 rocznicy urodzin Pluszowego Misia.

Galeria

Wycieczka przedszkolaków ze "Słoneczka" w Mirosławcu do Dzikiej Zagrody w Jabłonowie

 

23 listopada dzieci wraz z wychowawczyniami grup „Biedronki” i „Tęczowe Nutki” odwiedziły „Dziką Zagrodę” w Jabłonowie. Wizyta w pokazowej zagrodzie żubrów wzbudziła wśród dzieci wiele emocji i zaciekawienia. Przedszkolaki, poza oglądaniem z bliska, miały też niepowtarzalną okazję nakarmić „króla lasu” z ręki żubrowymi przysmakami – jabłkami i marchewkami. Panie przewodniczki dokładnie omawiały wygląd zwierząt, ich nazwy, a także codzienne nawyki. Dzieci mogły również „podglądać” zachowanie żubrów przez duże okna w części dydaktycznej Zagrody. Wyjazd do „Dzikiej Zagrody” okazał się dla przedszkolaków ciekawym doświadczeniem i niezwykłą przygodą.

Galeria

Obchody Dnia Niepodległości w Przedszkolu "Słoneczko" Oddziale Zamiejscowym w Mirosławcu Górnym

 

"Dzisiaj wielka jest rocznica - 11 Listopada. Tym co zmarli za ojczyznę hołd wdzięczności Polska składa". Tymi słowami w przeddzień 97.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przedszkolaki z przedszkola w Mirosławcu Górnym rozpoczęły swój występ. Dzieci w wieku od 3 do 6 lat zaprezentowały program artystyczny, składający z wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej oraz instrumentacji i tańca. Swoim występem zachwyciły widzów, po czym zostały nagrodzone brawami i słodkościami od naszych gości.

Galeria

Obchody Dnia Niepodległości w Przedszkolu "Słoneczko" w Mirosławcu

 

Dnia 09.11.2015 r. w oddziale I Krasnoludki rozpoczęto realizację tematu kompleksowego ,,Jestem Polakiem i mieszkam w Polsce" przygotowującego dzieci do obchodów Dnia Niepodległości. Dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi: godło, flaga a także poznały barwy narodowe. W ramach współpracy nauczyciela z rodzicami Pani Ewelina Garbacz wykonała dla każdego dziecka kotylion w barwach narodowych,który został przypięty dzieciom podczas zajęć a także był wykorzystany przy obchodach Dnia Niepodległości. W tym dniu także zaproszono do oddziału Krasnoludków Burmistrza Mirosławca Piotra Pawlika, aby na jego ręce przekazać kotyliony wykonane przez Panią Ewelinę w ramach współpracy i promocji przedszkola w środowisku lokalnym. Kotyliony zostały wykorzystane podczas obchodów Dnia Niepodległości. 

Czytaj więcej: Obchody Dnia Niepodległości w Przedszkolu "Słoneczko" w Mirosławcu

Spotkanie z policją w przedszkolu "Słoneczko" w Mirosławcu Górnym

 

W poniedziałek 19 października 2015 r. w przedszkolu w Mirosławcu Górnym odbyła się wizyta policjantek Dzieci utrwaliły wiadomości na temat bezpieczeństwa w szerokim zakresie tj.: jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, jak się po ulicy bezpiecznie poruszać, aby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dzieci, jak reagować w sytuacjach zagrożenia - w kontaktach z obcymi osobami, z obcymi zwierzętami. Panie policjantki zwróciły uwagę na umundurowanie funkcjonariuszy różnych formacji. Zachęciły do noszenia odblaskowych kamizelek oraz ubrań zawierających elementy odblaskowe. Przygotowały i poprowadziły zabawy utrwalające zasady bezpieczeństwa na drodze. Zainteresowanie u dzieci wywołało wyposażenie policji - m. in. policyjny lizak, gwizdek, kajdanki oraz przyniesione rekwizyty - sygnalizator świetlny, znak drogowy. Przedszkolaki miały okazję wykazać się zdobytą wiedzą i umiejętnościami. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dzieci wręczyły paniom policjantkom laurkę. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

Galeria

Spotkanie z policją w przedszkolu "Słoneczko" w Mirosławcu

 

Dnia 19.10.2015 r. przedszkole w Mirosławcu odwiedziły panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu Beata Budzyń i Posterunku Policji w Mirosławcu Elżbieta Nuszkiewicz. Celem spotkania było wyrabianie pozytywnego stosunku do pracy policjanta, zapoznanie z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze i uczulenie dzieci na zachowanie bezpieczeństwa w stosunku do obcej osoby. Dzięki tej wizycie dzieci dużo dowiedziały się o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy policji, poznały akcesoria policyjne ale również wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat znajomości numerów telefonów alarmowych i zachowaniu się w sytuacjach niebezpiecznych.Było to bardzo miłe spotkanie.

Galeria

Próbna ewakuacja w Samorządowym Przedszkolu "Słoneczko" w Mirosławcu Górnym

 

We wtorek 20 października 2015 r. przedszkolaki z przedszkola w Mirosławcu Górnym uczestniczyły w próbnej ewakuacji. Biorąc udział w takiej akcji miały okazję nauczyć się, jak należy się zachować w przypadku pożaru budynku przedszkola. Po usłyszeniu sygnału informującego o zagrożeniu pożarowym wszystkie dzieci oraz pracownicy przedszkola opuścili budynek i udali się na plac przedszkolny. Dla dzieci było to duże przeżycie. Strażacy zrobili pokaz lania wody z wozu strażackiego, co było dla przedszkolaków ogromną atrakcją. Po przeprowadzonej akcji i powrocie do przedszkola strażacy spotkali się z dziećmi w sali.

Galeria

Próbna ewakuacja w Samorządowym Przedszkolu "Słoneczko" w Mirosławcu

 

20.10.2015r. w Samorządowym Przedszkolu „Słoneczko” w Mirosławcu rozległ się sygnał alarmowy informujący o zagrożeniu pożarowym. Były to ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek pożaru w budynku przedszkola. Wszystkie dzieci i pracownicy, zgodnie z planem ewakuacji podczas zagrożenia, opuścili budynek, udając się na plac przedszkolny. Nad bezpiecznym przebiegiem akcji czuwali: Inspektor BHP oraz strażacy OSP w Mirosławcu, którzy przeprowadzili pokaz przygotowania sprzętu i sposobu gaszenia pożaru. Akcja przeciwpożarowa była dużym przeżyciem dla przedszkolaków, które poszerzyły swoje wiadomości na temat właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia. Ewakuacja przeprowadzona w sposób sprawny i szybki pokazała, że pracownicy i dzieci przygotowani są do postępowania na wypadek pożaru.

Galeria

Dodatkowe informacje