Urząd Miejski w Mirosławcu

baner baner baner baner Some description here
Zmniejsz domyślny rozmiar czcionki na stronie Przywróć domyślny rozmiar czcionki na stronie  Zwiększ domyślny rozmiar czcionki na stronie
Zmień język strony na angielski - tłumaczenie odbywa się za pomocą usługi google translator powered by Google

Zespół Szkół w Piecniku

„Młodzież zapobiega pożarom”

 

24 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Strącznie odbyła się 40 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” na szczeblu powiatowym. O palmę pierwszeństwa walczyło 42 uczniów szkół: podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z całego powiatu wałeckiego. Wśród nich znalazło się 5 uczniów Zespołu Szkół w Piecniku, którzy tydzień wcześniej wywalczyli sobie prawo do reprezentowania gminy Mirosławiec podczas eliminacji gminnych: Bartosz Kalinowski (kl. IV), Zuzanna Zugaj (kl. VI), Bartosz Bąk (kl. I), Kornelia Jasińska (kl. I) i Martyna Drabiniak (kl. III).

Czytaj więcej: „Młodzież zapobiega pożarom”

Powiatnie wiosny

 

Wszyscy z utęsknieniem wypatrują  pierwszych znaków wiosny. Uważni obserwatorowie, a uczniowie Zespołu Szkół w Piecniku do takich należą, dostrzegli już powracające do nas z dalekiej podróży bociany i żurawie czy też kwitnące nieśmiało pierwsze wiosenne kwiaty. Bocian od dawnych już czasów uznawany jest za symbol przenoszący dostatek gospodarzowi. Uczniowie, którzy dostrzegli tego ptaka w locie, mogą według przesądu być pewni swojej promocji do następnej klasy.
Dawniej pierwszy dzień wiosny był wykorzystywany przez uczniów do organizacji dodatkowo wolnego dnia od szkoły. Na szczęście nasza szkoła przeciwdziała tego typu zachowaniom zapewniając uczniom miłe atrakcje.  Dzień Wiosny był dla nas świetnym pretekstem do zorganizowania uroczystości szkolnej podczas której wszyscy będą się mogli wesoło bawić  a także uczyć. Wiemy jak ważna jest realizacja działań o charakterze  profilaktycznym, tym razem naszym celem była edukacja uczniów w zakresie dbałości o zdrowie.

Czytaj więcej: Powiatnie wiosny

Sztuka recytacji

 

Recytacja to sztuka przekazywania słuchaczom utworu literackiego w sposób artystyczny. Jest ona nie tylko ćwiczeniem pamięci, lecz wzbogaca także język i styl recytującego, uczy poprawnej wymowy i kształci smak estetyczny. Dlatego chętni uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Piecniku podjęli tę próbę i wzięli udział w szkolnym przesłuchaniu do eliminacji powiatowych „Małego Konkursu Recytatorskiego”. Dnia 9 marca br., zwyciężczynie szkolnych eliminacji, Malinowska Dominika (kl. II), Szwarcrok Paulina (kl. III), Zawada Amelia (kl. II), reprezentowały swoją szkołę podczas Małego Konkursu Recytatorskiego, którego  organizatorem było Wałeckie Centrum Kultury. Repertuar uczestników obejmował dwa wiersze z opublikowanej literatury dziecięcej. Komisja Konkursowa, po wysłuchaniu 22 uczestników kategorii „dzieci klas I – III”, reprezentujących różne szkoły powiatu wałeckiego, przyznała wyróżnienie Dominice Malinowskiej uczennicy klasy II SP Zespołu Szkół w Piecniku. Dominika prezentowała utwór Jana Brzechwy pt. „Kokoszka – Smakoszka” oraz wiersz Jadwigi Ruth Charlewskiej pt. „Ja i UFO”. galeria

Matematycznie w ZS w Piecniku

 

9 listopada br, grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Zespołu Szkół w Piecniku spotkała się na zajęciach dodatkowych z matematyki. Entuzjaści królowej nauk z zapałem przystąpili do zabawy w składanie kwadratowych kartek papieru, układając z nich barwne motyle –czyli zajmowali się sztuką origami. Oczywiście w trakcie pracy rozmawiano na temat uzyskiwanych poprzez kolejne zgięcia figur geometrycznych omawiając ich własności. Dzięki temu rozwijane są nie tylko zdolności manualne i pamięć uczestników (prace trzeba wykonywać bardzo dokładnie, przestrzegając kolejności wykonywania zgięć) ale również doskonaląc ich wiedzę i umiejętności z zakresu geometrii płaskiej. Prace uczniów wykorzystano do dekoracji klasopracowni matematyki.
Zajęcia przeprowadziły nauczycielki matematyki, pani Monika Zawada i pani Renata Molka, autorki programu zajęć pozalekcyjnych „Matematyczne Fascynacje”. Następne spotkanie zaplanowano na 30 listopada, będą to Matematyczne Andrzejki, na które już teraz nauczycielki zapraszają wszystkich chętnych.

Śniadanie daje moc - Postaw na rodzinę

 

Nie od dziś wiadomo, że najważniejszym posiłkiem dnia jest śniadanie. Nie powinniśmy o nim zapominać, gdyż daje siłę, energię na cały poranek i południe. Wiadome jest, że osoby, które jedzą śniadanie przed pracą czy szkołą mają więcej chęci do działania, ich pamięć jest lepsza i dłużej potrafią się skoncentrować. Poranny posiłek powinien zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, dlatego musi być urozmaicony i składać się z różnych produktów.
Rodzice i dzieci a także starsza młodzież powinni wiedzieć, że warto szczególnie zadbać o ten posiłek. Podstawą zdrowego śniadania jest pieczywo, najlepiej ciemne, pełnoziarniste lub z dodatkiem całych ziaren. Spożywanie takiego pieczywa reguluje pracę przewodu pokarmowego, zapewnia podaż witamin z grupy B, magnezu, cynku i błonnika pokarmowego.

Czytaj więcej: Śniadanie daje moc - Postaw na rodzinę

11 listopada w ZS w Piecniku

 

„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem- staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmującym dane terytorium.” - Józef Piłsudski. Te słowa Marszałka Piłsudskiego przypomnieli uczniowie kasy VI  Zespołu Szkół w Piecniku, którzy wraz z wychowawczynią panią Moniką Matuszak przygotowali uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęto od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Droga Polaków do niepodległej Polski była bardzo długa i bolesna. Uczniowie przypomnieli jej poszczególne etapy deklamując patriotyczne wiersze oraz śpiewają pieśni związane z tym okresem np. „Wojenko, wojenko”, „ Pierwsza Brygada”, „Rota”, „Piechota” oraz piosenkę z repertuaru grupy Happysad „Ojczyzna”.
Publiczność nie pozostała obojętna i chętnie włączyła się we wspólne śpiewanie, tym bardziej ,że teksty pieśni wyświetlone zostały na slajdach. Apel odbył się 10 listopada 2016r., w przeddzień naszego święta narodowego. galeria

Dodatkowe informacje