Urząd Miejski w Mirosławcu

baner baner baner baner Some description here
Zmniejsz domyślny rozmiar czcionki na stronie Przywróć domyślny rozmiar czcionki na stronie  Zwiększ domyślny rozmiar czcionki na stronie
Zmień język strony na angielski - tłumaczenie odbywa się za pomocą usługi google translator powered by Google

Zespół Szkół w Piecniku

Matematycznie w ZS w Piecniku

 

9 listopada br, grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Zespołu Szkół w Piecniku spotkała się na zajęciach dodatkowych z matematyki. Entuzjaści królowej nauk z zapałem przystąpili do zabawy w składanie kwadratowych kartek papieru, układając z nich barwne motyle –czyli zajmowali się sztuką origami. Oczywiście w trakcie pracy rozmawiano na temat uzyskiwanych poprzez kolejne zgięcia figur geometrycznych omawiając ich własności. Dzięki temu rozwijane są nie tylko zdolności manualne i pamięć uczestników (prace trzeba wykonywać bardzo dokładnie, przestrzegając kolejności wykonywania zgięć) ale również doskonaląc ich wiedzę i umiejętności z zakresu geometrii płaskiej. Prace uczniów wykorzystano do dekoracji klasopracowni matematyki.
Zajęcia przeprowadziły nauczycielki matematyki, pani Monika Zawada i pani Renata Molka, autorki programu zajęć pozalekcyjnych „Matematyczne Fascynacje”. Następne spotkanie zaplanowano na 30 listopada, będą to Matematyczne Andrzejki, na które już teraz nauczycielki zapraszają wszystkich chętnych.

Śniadanie daje moc - Postaw na rodzinę

 

Nie od dziś wiadomo, że najważniejszym posiłkiem dnia jest śniadanie. Nie powinniśmy o nim zapominać, gdyż daje siłę, energię na cały poranek i południe. Wiadome jest, że osoby, które jedzą śniadanie przed pracą czy szkołą mają więcej chęci do działania, ich pamięć jest lepsza i dłużej potrafią się skoncentrować. Poranny posiłek powinien zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, dlatego musi być urozmaicony i składać się z różnych produktów.
Rodzice i dzieci a także starsza młodzież powinni wiedzieć, że warto szczególnie zadbać o ten posiłek. Podstawą zdrowego śniadania jest pieczywo, najlepiej ciemne, pełnoziarniste lub z dodatkiem całych ziaren. Spożywanie takiego pieczywa reguluje pracę przewodu pokarmowego, zapewnia podaż witamin z grupy B, magnezu, cynku i błonnika pokarmowego.

Czytaj więcej: Śniadanie daje moc - Postaw na rodzinę

11 listopada w ZS w Piecniku

 

„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem- staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmującym dane terytorium.” - Józef Piłsudski. Te słowa Marszałka Piłsudskiego przypomnieli uczniowie kasy VI  Zespołu Szkół w Piecniku, którzy wraz z wychowawczynią panią Moniką Matuszak przygotowali uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęto od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Droga Polaków do niepodległej Polski była bardzo długa i bolesna. Uczniowie przypomnieli jej poszczególne etapy deklamując patriotyczne wiersze oraz śpiewają pieśni związane z tym okresem np. „Wojenko, wojenko”, „ Pierwsza Brygada”, „Rota”, „Piechota” oraz piosenkę z repertuaru grupy Happysad „Ojczyzna”.
Publiczność nie pozostała obojętna i chętnie włączyła się we wspólne śpiewanie, tym bardziej ,że teksty pieśni wyświetlone zostały na slajdach. Apel odbył się 10 listopada 2016r., w przeddzień naszego święta narodowego. galeria

Dzień postaci z bajek w Zespole Szkół w Piecniku

 

Dnia 4 listopada w Zespole Szkół w Piecniku uroczyście obchodzono Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Przygotowania do obchodów tego święta rozpoczęły się już kilka dni wcześniej.  Uczniowie rysowali na zajęciach szkolnych oraz w domu swoje ulubione postacie z wybranych przez siebie bajek. Najpiękniejsze prace powieszono na dużej tablicy na korytarzu szkolnym tak by każdy mógł je podziwiać.

Czytaj więcej: Dzień postaci z bajek w Zespole Szkół w Piecniku

Jakie tajemnice kryje las?

 

Od kiedy uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Piecniku zaczęli omawiać na zajęciach przyrodniczych zagadnienia związane z lasem, zapragnęli poznać wszystkie leśne tajemnice. Ich wychowawczyni, pani Beata Kolasińska, wyszła naprzeciw tej chęci poznawczej i na wycieczkę terenową, podsumowującą wiedzę swoich podopiecznych na temat lasu, zaprosiła specjalistę ds. edukacji przyrodniczo-leśnej i ochrony przyrody, pana Michała Dubiał z Nadleśnictwa Mirosławiec. Wspólna wyprawa odbyła się 28 października 2016 roku pod hasłem „Jakie tajemnice kryje las?” Mimo, iż wyprawa trwała dwie godziny, a aura nie do końca sprzyjała miłośnikom przyrody, to jednak dzieci oceniły zajęcia jako „najwspanialsze na świecie” .

Czytaj więcej: Jakie tajemnice kryje las?

„Czy to bajka, czy nie bajka…”

 

W czasach, kiedy triumfy święcą trójwymiarowe animacje klasyki światowej literatury dla dzieci, nauczycielki, p.Irena Czepulonis i p.Beata Kolasińska zaprosiły swoich wychowanków z klasy II i III Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Piecniku na chwilę zapomnienia do Opery na Zamku w Szczecinie.  W piątek, 21 października 2016 roku, dzieci obejrzały tam najnowszą propozycję Opery – musical na podstawie baśni Marii Konopnickiej pt. „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”. Spektakl odznaczał się nie tylko wysoką jakością artystyczną, ale był też źródłem wiedzy o świeci i opowiadał o ważnych wartościach, których należy przestrzegać w życiu, aby być szczęśliwym i docenianym przez innych. Z historii ubogiej gęsiareczki dzieci uczyły się, że  w życiu liczy się pomoc drugiej osobie, współczucie dla słabszych, a uczciwość zostanie nagrodzona. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem przygotowanej choreografii, kostiumów aktorów oraz niepowtarzalnej scenografii. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się muzykom strojącym instrumenty tuż przed występem. Mali widzowie mieli też okazję poznać panią.Małgorzatę Bornowską – dyrygent, pod której to kierownictwem orkiestra tworzyła piękną muzyczną opowieść.
Spektakl z muzyką Janusza Stalmierskiego i librettem Henryka Banasiewicza okazał się niepowtarzalną lekcją muzyki. Takie spektakle kształcą gust i charakter małych widzów – dlatego, jeśli jest taka możliwość, warto w nich uczestniczyć.
Uczestnikami wycieczki do Szczecina była też kilkuosobowa grupa rodziców, która miała ochotę spędzić swój wolny czas uczestnicząc w życiu szkolnym swojego dziecka. galeria

Dodatkowe informacje