Urząd Miejski w Mirosławcu

baner baner baner baner Some description here
Zmniejsz domyślny rozmiar czcionki na stronie Przywróć domyślny rozmiar czcionki na stronie  Zwiększ domyślny rozmiar czcionki na stronie
Zmień język strony na angielski - tłumaczenie odbywa się za pomocą usługi google translator powered by Google

Matematycznie w ZS w Piecniku

 

9 listopada br, grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Zespołu Szkół w Piecniku spotkała się na zajęciach dodatkowych z matematyki. Entuzjaści królowej nauk z zapałem przystąpili do zabawy w składanie kwadratowych kartek papieru, układając z nich barwne motyle –czyli zajmowali się sztuką origami. Oczywiście w trakcie pracy rozmawiano na temat uzyskiwanych poprzez kolejne zgięcia figur geometrycznych omawiając ich własności. Dzięki temu rozwijane są nie tylko zdolności manualne i pamięć uczestników (prace trzeba wykonywać bardzo dokładnie, przestrzegając kolejności wykonywania zgięć) ale również doskonaląc ich wiedzę i umiejętności z zakresu geometrii płaskiej. Prace uczniów wykorzystano do dekoracji klasopracowni matematyki.
Zajęcia przeprowadziły nauczycielki matematyki, pani Monika Zawada i pani Renata Molka, autorki programu zajęć pozalekcyjnych „Matematyczne Fascynacje”. Następne spotkanie zaplanowano na 30 listopada, będą to Matematyczne Andrzejki, na które już teraz nauczycielki zapraszają wszystkich chętnych.

Dodatkowe informacje