Urząd Miejski w Mirosławcu

baner baner baner baner Some description here
Zmniejsz domyślny rozmiar czcionki na stronie Przywróć domyślny rozmiar czcionki na stronie  Zwiększ domyślny rozmiar czcionki na stronie
Zmień język strony na angielski - tłumaczenie odbywa się za pomocą usługi google translator powered by Google

Dzień postaci z bajek w Zespole Szkół w Piecniku

 

Dnia 4 listopada w Zespole Szkół w Piecniku uroczyście obchodzono Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Przygotowania do obchodów tego święta rozpoczęły się już kilka dni wcześniej.  Uczniowie rysowali na zajęciach szkolnych oraz w domu swoje ulubione postacie z wybranych przez siebie bajek. Najpiękniejsze prace powieszono na dużej tablicy na korytarzu szkolnym tak by każdy mógł je podziwiać.

Uczniowie mieli również za zadanie przebrać się, w dniu obchodów święta, za postać z bajki. Większość uczniów wywiązała się świetnie z tego zadania  (przyłączyła się do nich także grupa nauczycieli). Tak więc na lekcjach pojawili się bohaterowie bajek klasycznych oraz kreskówek i filmów animowanych dla dzieci. Przerwy umilała wszystkim muzyka pochodząca z bajek filmowych.
Dla klas młodszych zorganizowano specjalną uroczystość – „BAJKOWE SPOTKANIE”, podczas której uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej zaprezentowali inscenizację pt. „Cztery żywioły”.  Przeprowadzono również konkurs pod hasłem: „Czy znasz bajki?”. Zgromadzone dzieci, przedszkolaki oraz pierwszaki i drugoklasiści, uważnie obejrzały przedstawienie i  później bez problemów odpowiadały na pytania dotyczące obejrzanej sztuki oraz  na temat różnych postaci z bajek. Za swoją aktywność dzieci otrzymały słodkie upominki. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Przebrane dzieci zaprezentowały swoje stroje  a zwieńczeniem imprezy byłą wspólna, pamiątkowa fotografia.
Kolejnym elementem obchodów Dnia Postaci z Bajek było wspólne czytanie bajek. Na każdej lekcji przez kwadrans nauczyciele bądź też sami uczniowie czytali głośno wybrane bajki. W ten oto sposób chcieliśmy zachęcić dzieci młodsze do samodzielnego czytania, a dzieci starsze do doskonalenia techniki pięknego czytania i do przypomnienia sobie bajek czytanych w dzieciństwie.
Światowy Dzień Postaci z Bajek był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Organizacją tego „bajkowego dnia” w Zespole Szkół w  Piecniku zajął się zespół ds. upowszechniania czytelnictwa. galeria


Dodatkowe informacje