Urząd Miejski w Mirosławcu

baner baner baner baner Some description here
Zmniejsz domyślny rozmiar czcionki na stronie Przywróć domyślny rozmiar czcionki na stronie  Zwiększ domyślny rozmiar czcionki na stronie
Zmień język strony na angielski - tłumaczenie odbywa się za pomocą usługi google translator powered by Google

„Młodzież zapobiega pożarom”

 

24 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Strącznie odbyła się 40 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” na szczeblu powiatowym. O palmę pierwszeństwa walczyło 42 uczniów szkół: podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z całego powiatu wałeckiego. Wśród nich znalazło się 5 uczniów Zespołu Szkół w Piecniku, którzy tydzień wcześniej wywalczyli sobie prawo do reprezentowania gminy Mirosławiec podczas eliminacji gminnych: Bartosz Kalinowski (kl. IV), Zuzanna Zugaj (kl. VI), Bartosz Bąk (kl. I), Kornelia Jasińska (kl. I) i Martyna Drabiniak (kl. III).

W pierwszej kolejności uczestnicy pisali test składający się z 30 pytań, który pozwolił wyłonić po 5 najlepszych na każdym etapie kształcenia. Następnie zawodnicy w obecności wszystkich widzów odpowiadali na losowo wybrane pytania. Należało wykazać się znajomością przepisów przeciwpożarowych i  zasad BHP a także strukturą oraz stopniami obowiązującymi w państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Jedną z najważniejszych umiejętności było rozpoznawanie sprzętu strażackiego z podaniem jego zastosowania. Wszyscy uczestnicy turnieju wykazali się ogromną wiedzą. Wśród finalistów etapu ustnego znalazła się dwójka naszych uczniów, którzy w ostatecznej klasyfikacji zajęli:
•    III miejsce – Bartosz Kalinowski (kl. IV),
•    V miejsce – Zuzanna Zugaj (kl. VI),
w kategorii szkół podstawowych. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Gratulujemy wszystkim i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.
galeria

Natomiast eliminacje gminne Konkursu odbyły się 17 marca w Zespole Szkół w Mirosławcu. Piecnikowską szkołę reprezentowało 8 uczniów: Marcin Janiszewski (kl IV), Bartosz Kalinowski (kl. IV), Eryk Antczak (kl.V),  Zuzanna Zugaj (kl.VI), Bartosz Bąk (kl. I), Kornelia Jasińska (kl. II), Martyna Drabiniak (kl. III), Laura Ozorowska (kl. III). Konkurs podzielony był na dwie części: pisemną i ustną. W pierwszej kolejności wszyscy uczestnicy rozwiązywali test dzięki, któremu wyłoniono po pięć najlepszych osób w każdej kategorii. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Finaliści odpowiadali na pytania przygotowane przez ekspertów.  Uczniowie Zespołu Szkół w Piecniku okazali się bezkonkurencyjni zajmując następujące miejsca:
Szkoła Podstawowa:
II miejsce – Bartosz Kalinowski (kl. IV)
III miejsce – Zuzanna Zugaj (kl. VI)
Gimnazjum
I miejsce – Kornelia Jasińska (kl.I)
II miejsce – Martyna Drabiniak (kl. III)
III miejsce – Bartosz Bąk (kl. I)
Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą z zakresu pożarnictwa i ratownictwa medycznego. Słowa uznania skierowali do młodzieży zastępca Burmistrza Mirosławca pan Dariusz Bartosik oraz sekretarz Gminy pani Monika Stąporek. Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.
Do konkursu uczniów przygotowała pani Monika Zawada.

galeria

Dodatkowe informacje