Urząd Miejski w Mirosławcu

baner baner baner baner Some description here
Zmniejsz domyślny rozmiar czcionki na stronie Przywróć domyślny rozmiar czcionki na stronie  Zwiększ domyślny rozmiar czcionki na stronie
Zmień język strony na angielski - tłumaczenie odbywa się za pomocą usługi google translator powered by Google

Osiedle


Ministerstwo Obrony Narodowej sprowadziło w latach 50 – tych na teren Mirosławca lotniczą jednostkę wojskową 4499. W roku 1952 odnotowuje się wybudowanie dwóch pierwszych bloków, które stanowiły zalążek osiedla wojskowego w Mirosławcu Górnym.
Głównym zarządcą i administratorem osiedla wojskowego jest Wojskowa Agencja Mieszkaniowa.
W okresie PRL-u i na początku lat 90 – tych na terenie osiedla prężnie działał Klub Garnizonowy, stanowiący ośrodek kulturalny. W Klubie mieścił się oddział szkolny, uczący dzieci w klasach 1 – 3, jak również organizowane były zajęcia w kółkach tanecznych, plastycznych, modelarskich.
Na obszarze Mirosławca Górnego znajdują się:
• Teren osiedla wojskowego (blokowisko);
• Rodzinne Ogrody Działkowe „IKAR”
• Internat Wojskowy;
• Przedszkole Wojskowe;

Na jego obszarze znajdują się również: tablica pamiątkowa wymurowana w październiku 1966 roku, upamiętniająca stoczoną 1 marca 1945 roku ostatnią szarżę Pierwszej Warszawskiej Brygady Kawalerii z czołgami Pierwszej Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte zwycięskiej bitwy o Borujsko, kamień poświęcony żołnierzom 1 P.P. 1 D.P.; 5,6 P.P. 2 D.P.; 2,3 batalionu czołgów Pierwszej Brygady Pancernej oraz czwartemu samodzielnemu pułkowi czołgów ciężkich poległych w walkach o Mirosławiec 10 lutego 1945 roku.

W odległości 1 km od Mirosławca Górnego znajduje się jednostka wojskowa, w skład której wchodzi między innymi: 12. Komenda Lotniska ( do 2010 r. 12 Baza Lotnicza) oraz Dywizjon Rozpoznania Powietrznego (który jest wydzielonym pododdziałem 49 Pułku Śmigłowców Bojowych z Pruszcza Gdańskiego).

 

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje