Some description here Some description here Some description here Some description here Some description here
powered by Google

OSP

Szkoleniowo - Wigilijne spotkanie Strażaków z OSP

13.12.2013 r. strażacy z gminnej OSP, Komendant z Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu bryg. mgr inż. Kazimierz Maciejewski, przedstawiciele władz samorządowych uczestniczyli wspólnie w szkoleniu BHP, które było również doskonałą okazją do złożenia sobie świątecznych i noworocznych życzeń. Przybyli na tę okoliczność Strażacy mieli również okazję do wspólnego kolędowania oraz połamania się opłatkiemDołączając się do podziękowań i życzeń, dla tych wszystkich, którzy na co dzień są zawsze gotowi do poświęceń życzymy, aby wyjazdów i w nadchodzącym 2014 było jak najmniej. galeria

Nowszy wóz dla OSP w Piecniku

 

Dzisiaj tj 12.12.2013 r Burmistrz Mirosławca przekazał dla OSP w Piecniku specjalistyczny samochód pożarniczy Star 244 zakupiony ze środków budżetu Gminy. Na tę okoliczność przybyli również: bryg. Kazimierz Maciejewski - Komendant Powiatowy PSP w Wałczu, Wiktor Kwaśniewski - Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Mirosławcu, Radni Rady Miejskiej, Strażacy z OSP w Piecniku a także ks. Tadeusz Winnicki - Proboszcz tamtejszej Parafii, który podczas uroczystości poświęcił wóz. Oprócz gratulacji na ręce kierowcy OSP w Piecniku - Mariana Wilka, wręczono specjalistyczną torbę ratownictwa medycznego na wyposażenie auta. Torba jest prezentem od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, jej uzupełnieniem jest również deska ortopedyczna, która również znalazła się na wyposażeniu jednostki.

Wartość samochodu to kwota 28 900 PLN, a został zakupiony w ramach zadania „Zakup samochodu ratowniczo gaśniczego Star 244 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Piecniku”. Specyfikacja samochodu: średni z napędem 4x4, zbiornik na wodę 2.500 litrów, zbiornik na pianę 300 l, kabina dwumodułowa na 6 osób, schowki zamykane żaluzjami pyłoszczelnymi i bryzgoszczelnymi, szybkie natarcie, autopompa 1600 l/min, sygnalizacja świetlna i dźwiękowa, oświetlenie skrytek, szperacz pogorzeliskowy (oświetlenie-lampa), oświetlenie pola roboczego, działko wodne, ogrzewanie przedziału dla pasażerów. Mamy nadzieję, że długo i sprawnie będzie spełniał swoje zadanie!

Nowy sprzęt ratowniczy w OSP

 

OSP w Mirosławcu zakupiło nowy zestaw ratownictwa drogowego ze środków z Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego - kwota 45 tys. złotych brutto.

Zestaw składa się z:

- pompy spalinowej, benzynowej do zasilania urządzenia,

- nożyc hydraulicznych,

- rozpieracza ramiennego,

- dwóch par przewodów hydraulicznych.

Powyższy zestaw będzie stanowić wyposażenie samochodu do ratownictwa technicznego Volkswagen Transporter, będącego na wyposażeniu OSP Mirosławiec. Dotychczas użytkowany zestaw zostanie przekazany dla OSP w Piecniku. galeria

Międzygminne zawody sportowo - pożarnicze

 

2 czerwca na Stadionie Miejskim w Mirosławcu odbyły się międzygminne zawody sportowo - pożarnicze. W zawodach uczestniczyły drużyny zaawansowanych, dorosłych strażaków, oraz drużyny młodzieżowe. W tej pierwszej grupie wzięło udział: siedem drużyn w gr. A - męskie drużyny pożarnicze oraz jedna drużyna w gr. C - kobiece drużyny pożarnicze. Zwody rozegrano w dwóch konkurencjach: ćwiczenia bojowe oraz pożarniczy tor przeszkód. W klasyfikacji generalnej rywalizujące drużyny zdobyły kolejno miejsca: więcej...

Czytaj więcej: Międzygminne zawody sportowo - pożarnicze

W gminie bezpieczniej - agregat prądotwórczy na wyposażeniu służ zarządzania kryzysowego

 

Uzupełniamy wyposażenie sztabu zarządzania kryzysowego, po ubiegłorocznym zakupie beczkowozu do wody pitnej, w tym roku pojawił się agregat prądotwórczy. Wyłączenia wody i prądu w sieci, są od dzisiaj zdecydowanie lepiej zabezpieczone, będziemy w stanie szybciej reagować na sytuacje awaryjne.

 

Czytaj więcej: W gminie bezpieczniej - agregat prądotwórczy na wyposażeniu służ zarządzania kryzysowego

Spotkanie wigilijne strażaków OSP z terenu gminy Mirosławiec

 

21 grudnia 2012r. odbyło się spotkanie wigilijne, przygotowane dla strażaków OSP z terenu całej gminy Mirosławiec. W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście: Poseł RP - Paweł Suski, Starosta Wałecki (i jednocześnie Komendant Powiatowy OSP) - Bogdan Wankiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Wałeckiego - Bogdan Białas, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mirosławcu - Piotr Czech, Komendant 12 Komendy Lotniska w Mirosławcu - Bogdan Ziółkowski, Komendant Wojskowej Straży Pożarnej - Zbigniew Zioło. Spotkanie prowadzili: Burmistrz Mirosławca (i jednocześnie Prezes Gminnego OSP) - Piotr Pawlik, Inspektor Zarządzania Kryzysowego - Tadeusz Łosin i Komendant Gminny OSP - Leszek Mazur. Były życzenia świąteczne, prezenty dla strażaków, podziękowania za współpracę dla Dyrektora OK w Mirosławcu - Anny Dzidy, oraz wręczenia medali dla zasłużonych strażaków.

Czytaj więcej: Spotkanie wigilijne strażaków OSP z terenu gminy Mirosławiec

OSP - Sprawozdawczo-Wyborczy Zjazd Miejsko-Gminnego Związku OSP RP

W miniony piątek - 8 kwietnia 2011 roku - odbył się Sprawozdawczo-Wyborczy Zjazd Miejsko-Gminnego Związku OSP RP.

 

galeria zdjęć

Wyniki wyborów zarządów OSP w Mirosławcu, Piecniku i Bronikowie

W dniach 22,23,24 marca 2011 r. odbyły się wybory Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Mirosławcu, Bronikowie i Piecniku. Skład zarządu po przeprowadzonych wyborach przedstawia się następująco:

 

 

Czytaj więcej: Wyniki wyborów zarządów OSP w Mirosławcu, Piecniku i Bronikowie

Informacja o pozyskanych środkach na zakup samochodu ratowniczo - gaśniczego dla OSP w Mirosławcu

Gmina i Miasto Mirosławiec realizuje projekt pn.:

„Zakup samochodu ratowniczo – gaśniczego dla
Ochotniczej Straży Pożarnej w Mirosławcu”

w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Zachodniopomorskiego
na lata 2007 – 2013

Oś priorytetowa 4 „Infrastruktura ochrony środowiska”

Działanie 4.5 „Ochrona przyrody i zapobieganie zagrożeniom”

Poddziałanie 4.5.2 „Zapobieganie zagrożeniom”

Wartość projektu: 720 237.09 PLN
Wartość dofinansowania: 511 834.11 PLN
Okres realizacji: 11.02.2011 r. – 31.03.2011 r.

Czytaj więcej: Informacja o pozyskanych środkach na zakup samochodu ratowniczo - gaśniczego dla OSP w Mirosławcu

Informacja z uroczystości przekazania nowego wozu ratowniczo - gaśniczego dla OSP w Mirosławcu

12 marca b. r. na stadionie miejskim w Mirosławcu odbyła się uroczystość przekazania samochodu ratowniczo - gaśniczego dla OSP w Mirosławcu. W uroczystości wzięli udział m. in.:

Czytaj więcej: Informacja z uroczystości przekazania nowego wozu ratowniczo - gaśniczego dla OSP w Mirosławcu

Dodatkowe informacje