Urząd Miejski w Mirosławcu

baner baner baner baner Some description here
Zmniejsz domyślny rozmiar czcionki na stronie Przywróć domyślny rozmiar czcionki na stronie  Zwiększ domyślny rozmiar czcionki na stronie
Zmień język strony na angielski - tłumaczenie odbywa się za pomocą usługi google translator powered by Google

OSP

Ruszył Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów − FLORIANY!

 

Głównym celem Konkursu FLORIANY jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji oraz rozwoju lokalnych środowisk, przeciwdziałania wykluczeniu. OSP są siłą sprawczą, motorem lub partnerem niemal wszelkich tego rodzaju inicjatyw społecznych, często podejmowanych wspólnie z samorządami i lokalnymi organizacjami pozarządowymi, instytucjami, pracodawcami i przedsiębiorcami. W Konkursie FLORIANY nagradzane będą projekty i inicjatywy w 11 kategoriach: infrastruktura, bezpieczeństwo, środowisko i ekologia, estetyka przestrzeni publicznej, edukacja, sport, rekreacja i turystyka, kultura, tradycja, aktywizowanie seniorów i współpraca pokoleń, integracja społeczna, innowacje oraz integracja cyfrowa – zwiększanie dostępności do Internetu, współpraca zagraniczna. Ustanowiona została również kategoria, w której uczestnicy będą mogli zgłaszać do nagrody najbardziej zaangażowanych społecznie pracodawców wspierających lokalne inicjatywy oraz środowiska.

 

Organizator: Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz miesięcznik „Strażak” zapraszają do udziału w Konkursie FLORIANY wszystkie OSP i MDP, które mają na swoim koncie ciekawe i pożyteczne inicjatywy realizowane w latach 2015/2016. Szczegółowe informacje, Regulamin Konkursu oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie internetowej: www.floriany.pl.

Termomodernizacja budynku remizy strażackiej OSP w Bronikowie

 

W ramach projektu wykonano termomodernizację istniejącego budynku remizy strażackiej OSP w Bronikowie. Prace objęły: ocieplenie ścian zewnętrznych i wewnętrznych, dachu oraz wymianę drzwi zewnętrznych. Wniosek o dofinansowanie złożony został w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Planowane dofinansowanie to 28 849,41 zł (na koszty związane z termomodernizacją), natomiast całość zadania opiewa na kwotę 153 981,13 zł. Planowany odbiór inwestycji ma nastąpić 28 listopada 2014 r. 

galeria z prac

Piknik Strażacki za nami

 

3 maja 2014 r. na terenie stadionu miejskiego w Mirosławcu odbył się Piknik Strażacki połączony z zawodami jednostek OSP. Strażacy ochotnicy mieli do pokonania następujące konkurencje: rzut wężem strażackim, spacer strażaka, bieg w nartach oraz tor przeszkód. Trzeba przyznać, że nie było łatwo pokonać konkurencję, ale ciężka praca opłaciła się. Pierwsze miejsce w zawodach wywalczyli strażacy z OSP Piecnik, drudzy w zmaganiach okazali się druhowie z OSP Świerczyna, zaś trzecie miejsce zajęli strażacy z Friedlandu – miasta partnerskiego.

Czytaj więcej: Piknik Strażacki za nami

„Młodzież zapobiega Pożarom”

 

Dnia 04 kwietnia 2014 r. w ZS w Mirosławcu odbyły się powiatowe eliminacje XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega Pożarom”. Na czele służb pożarniczych przybyli: Prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wałczu (Starosta Wałecki) – Bogdan Wankiewicz, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu - Kazimierz Maciejewski, Prezes Zarządu Miejsko – Gminnego ZOSP RP (Burmistrz Mirosławca) - Piotr Pawlik, Kapelan OSP (Proboszcz Parafii pw. Św. Antoniego Wałczu brat Marek Metelica, a także pozostali zaproszeni goście z zaprzyjaźnionych instytucji. Najpierw odbyło się uroczyste rozpoczęcie Turnieju oraz artystyczny występ dziewczyn z ZS w Mirosławcu. Następnie uczestnicy udali się do sali gimnastycznej na cześć pisemną, po której najlepsi zostali dopuszczeni do części ustnej. Wszyscy słuchacze niejednokrotnie byli pod wrażeniem wiedzy uczniów. Dla niektórych była to lekcja, z której można było wynieść podstawy bezpieczeństwa, ratownictwa itp. Po ostatecznych wynikach zostali wybrani laureaci, którzy będą reprezentować Powiat Wałecki na Finale Wojewódzkim. Życzymy powodzenia! galeria

Zostań Strażakiem

 

Zapraszamy do wstąpienia w szeregi OSP Mirosławiec, OSP Piecnik i OSP. Bronikowo. Aby zostać strażakiem ochotnikiem w OSP Mirosławiec należy:

1. Przeczytać statut OSP i zapoznać się z prawami, obowiązkami oraz wymaganiami stawianymi strażakowi ochotnikowi. 

2. Złożyć pisemny wniosek do Zarządu OSP o przyjęcie w poczet członków jednostki. Wniosek do pobrania w Urzędzie Miejskim w Mirosławcu  (pokój nr 4), w przypadku osób niepełnoletnich specjalny wniosek należy złożyć w obecności rodziców lub opiekunów ustawowych)

3. Uzyskać pozytywna decyzję Zarządu OSP w sprawie przyjęcia.

 Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej dzielą się na:

 - członków zwyczajnych, w tym członków młodzieżowej i kobiecej drużyny pożarniczej,

- członków wspierających,

- członków honorowych.

Członkiem zwyczajnym OSP może być:

Czytaj więcej: Zostań Strażakiem

Informacja o zebraniach OSP

 

W dniach 17-19.03.2014 r. odbyły się zebrania sprawozdawcze w ochotniczych strażach pożarnych, (17.03.2014 r.- OSP Bronikowo, 18.03.2014 r. - OSP Piecnik, 19.03.2014 r. - OSP Mirosławiec). Zebrania z ramienia Z-du M-G ZOSP RP w Mirosławcu były prowadzone przez Prezesa - Burmistrza Piotra Pawlika, Sekretarza Tadeusza Łosina, Komendanta Gminnego Ochrony Przeciwpożarowej Leszka Mazura oraz przez przedstawicieli  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Wałczu (Komendanta Powiatowego bryg. Kazimierza Maciejewskiego, z-cę Komendanta Powiatowego st. kpt. Dariusza Lubliańca, starszego specjalistę ds. operacyjno-szkoleniowych mł. asp. Zbigniewa Węglewskiego), z ramienia Rady Miejskiej w Mirosławcu w zebraniu uczestniczył Bolesław Romaniuk. 

Czytaj więcej: Informacja o zebraniach OSP

Szkoleniowo - Wigilijne spotkanie Strażaków z OSP

13.12.2013 r. strażacy z gminnej OSP, Komendant z Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu bryg. mgr inż. Kazimierz Maciejewski, przedstawiciele władz samorządowych uczestniczyli wspólnie w szkoleniu BHP, które było również doskonałą okazją do złożenia sobie świątecznych i noworocznych życzeń. Przybyli na tę okoliczność Strażacy mieli również okazję do wspólnego kolędowania oraz połamania się opłatkiemDołączając się do podziękowań i życzeń, dla tych wszystkich, którzy na co dzień są zawsze gotowi do poświęceń życzymy, aby wyjazdów i w nadchodzącym 2014 było jak najmniej. galeria

Nowszy wóz dla OSP w Piecniku

 

Dzisiaj tj 12.12.2013 r Burmistrz Mirosławca przekazał dla OSP w Piecniku specjalistyczny samochód pożarniczy Star 244 zakupiony ze środków budżetu Gminy. Na tę okoliczność przybyli również: bryg. Kazimierz Maciejewski - Komendant Powiatowy PSP w Wałczu, Wiktor Kwaśniewski - Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Mirosławcu, Radni Rady Miejskiej, Strażacy z OSP w Piecniku a także ks. Tadeusz Winnicki - Proboszcz tamtejszej Parafii, który podczas uroczystości poświęcił wóz. Oprócz gratulacji na ręce kierowcy OSP w Piecniku - Mariana Wilka, wręczono specjalistyczną torbę ratownictwa medycznego na wyposażenie auta. Torba jest prezentem od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, jej uzupełnieniem jest również deska ortopedyczna, która również znalazła się na wyposażeniu jednostki.

Wartość samochodu to kwota 28 900 PLN, a został zakupiony w ramach zadania „Zakup samochodu ratowniczo gaśniczego Star 244 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Piecniku”. Specyfikacja samochodu: średni z napędem 4x4, zbiornik na wodę 2.500 litrów, zbiornik na pianę 300 l, kabina dwumodułowa na 6 osób, schowki zamykane żaluzjami pyłoszczelnymi i bryzgoszczelnymi, szybkie natarcie, autopompa 1600 l/min, sygnalizacja świetlna i dźwiękowa, oświetlenie skrytek, szperacz pogorzeliskowy (oświetlenie-lampa), oświetlenie pola roboczego, działko wodne, ogrzewanie przedziału dla pasażerów. Mamy nadzieję, że długo i sprawnie będzie spełniał swoje zadanie!

Nowy sprzęt ratowniczy w OSP

 

OSP w Mirosławcu zakupiło nowy zestaw ratownictwa drogowego ze środków z Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego - kwota 45 tys. złotych brutto.

Zestaw składa się z:

- pompy spalinowej, benzynowej do zasilania urządzenia,

- nożyc hydraulicznych,

- rozpieracza ramiennego,

- dwóch par przewodów hydraulicznych.

Powyższy zestaw będzie stanowić wyposażenie samochodu do ratownictwa technicznego Volkswagen Transporter, będącego na wyposażeniu OSP Mirosławiec. Dotychczas użytkowany zestaw zostanie przekazany dla OSP w Piecniku. galeria

Międzygminne zawody sportowo - pożarnicze

 

2 czerwca na Stadionie Miejskim w Mirosławcu odbyły się międzygminne zawody sportowo - pożarnicze. W zawodach uczestniczyły drużyny zaawansowanych, dorosłych strażaków, oraz drużyny młodzieżowe. W tej pierwszej grupie wzięło udział: siedem drużyn w gr. A - męskie drużyny pożarnicze oraz jedna drużyna w gr. C - kobiece drużyny pożarnicze. Zwody rozegrano w dwóch konkurencjach: ćwiczenia bojowe oraz pożarniczy tor przeszkód. W klasyfikacji generalnej rywalizujące drużyny zdobyły kolejno miejsca: więcej...

Czytaj więcej: Międzygminne zawody sportowo - pożarnicze

W gminie bezpieczniej - agregat prądotwórczy na wyposażeniu służ zarządzania kryzysowego

 

Uzupełniamy wyposażenie sztabu zarządzania kryzysowego, po ubiegłorocznym zakupie beczkowozu do wody pitnej, w tym roku pojawił się agregat prądotwórczy. Wyłączenia wody i prądu w sieci, są od dzisiaj zdecydowanie lepiej zabezpieczone, będziemy w stanie szybciej reagować na sytuacje awaryjne.

 

Czytaj więcej: W gminie bezpieczniej - agregat prądotwórczy na wyposażeniu służ zarządzania kryzysowego

Dodatkowe informacje