Some description here Some description here Some description here Some description here Some description here
powered by Google

Sport

Podsumowanie Halówki


16 lutego 2013 r. odbył się Puchar Burmistrza Mirosławca, który jak co roku podsumowywał zmagania halowych rozgrywek piłki nożnej - X HALP Metaltech Mirosławiec. Podczas ceremonii wręczania nagród obecni byli Burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Czech oraz Bogdan Białas Prezes firmy Metaltech – sponsor tytularny ligi. Organizatorem rozgrywek ligowych oraz pucharu był klub Mirstal-Lotnik Mirosławiec, z ramienia którego za koordynację odpowiadał Piotr Suchojad. Ponad dwumiesięczne zmagania ligowe wygrała drużyna Metaltech I, która wyprzedziła Matrix – miejsce drugie i Pizzę Bar „Mario”- trzecie.

więcej...

 

Czytaj więcej: Podsumowanie Halówki

Kort tenisowy - zapraszamy z rakietami

 

Przypominamy wszystkim chętnym, że kort tenisowy w parku jest cały czas czynny. Klucze do kortu od poniedziałku do piątku są dostępne w Ośrodku Kultury, natomiast w soboty i niedziele - w kiosku p. Halamusa na Placu Wolności.

Hanki najlepsze na turnieju w Próchnowie


26 sierpnia br. na boisku w Próchnowie odbył się IV Turniej Sołectw Gminy Mirosławiec pod patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu w Wałczu Bogdana Białasa. Wzięły w nim udział: gospodarze drużyna z Próchnowa, Hanki oraz Bronikowo. Zabrakło ekipy z Jadwiżyna. W systemie każdy z każdym rozegrano 3 spotkania w czasie 2 razy po 20 minut  mecz. Padły następujące wyniki: Próchnowo – Hanki 1:2,  Próchnowo – Bronikowo 2:3, Bronikowo – Hanki 1:2. Dzięki dwóm zwycięstwom cały turniej wygrała drużyna z Hanek, wyprzedzając Bronikowo i Próchnowo. Po zakończeniu ostatniego meczu dla zabawy odbył się jeszcze konkurs rzutów karnych.

więcej...

Czytaj więcej: Hanki najlepsze na turnieju w Próchnowie

III EDYCJA LETNIEJ LIGI ORLIKA

 

Od 3 lipca do 14 sierpnia 2012 r. o zwycięstwo w Letniej Lidze Orlika rywalizowało 5 zgłoszonych drużyn a w nich ok. 70 zawodników. Zespoły grały ze sobą w systemie każdy z każdym plus rewanże. Mecze w czasie 2 razy po 30 minut. W sumie po rozegraniu 20 meczów liga zakończyła się w sposób następujący: 1 miejsce: Metaltech, 2 miejsce: AMT, 3 miejsce: Gladiatorzy, 4 miejsce Matrix i miejsce 5: Oldboje. Wyniki wszystkich spotkań, terminy w których były one rozgrywane oraz tabelę końcową ligi można znaleźć klikając w link strony internetowej organizatora rozgrywek klubu LKS Mirstal-Lotnik Mirosławiec. W lewym górnym menu strony znajduję się zakładka poświęcona rozgrywkom. Liga została przeprowadzona dzięki zaangażowaniu Piotra Suchojada głównego organizatora oraz Wojciecha Chromińskiego i Michała Dudy w ramach pełnionych przez Nich dyżurów na Moim Boisku Orlik 2012 w Mirosławcu. Poniżej galeria jednego z ostatnich ligowych spotkań.

galeria

Moto Cross Country na „ściernisku”

 

Po raz pierwszy w Polsce – w Mirosławcu – odbyły się zawody w Moto Crossie Country na „ściernisku”, na wzór niemieckiego Stoppelcrossu. Trasa została tak pomyślana, żeby widowisku nie było końca, zawodnicy jeździli dosłownie dookoła widzów, ustawionych z kolei na naczepach udostępnionych przez Krzysztofa Sulika (Fenix) i Andrzeja Borowca (WIKI Trans). Zawody przyciągnęły ogromną ilość widzów i zawodników. Organizatorem zawodów był Drogbud Cross ATV Piła, Gmina i Miasto Mirosławiec, Ośrodek Kultury w Mirosławcu, Stowarzyszenie Odrazulepiej.pl i OSP Mirosławiec. Zawody odbyły się dzięki życzliwości i ogromnemu wsparciu pp. Jaroszy z Mirosławca. Dużą pomocą służył też w sprzęcie ZECWiK Mirosławiec i strażacy z OSP Mirosławiec. W organizacji zawodów pomogło też Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe ze Szczecina, które udostępniło karetki na czas trwania zawodów oraz wojsko z mirosławieckiej jednostki, które zabezpieczyło imprezę w prąd z agregatów i grochówkę. Zawody należy uznać za udane ponieważ są już snute plany na przyszły rok. Wyniki zawodów na stronie Drogbud Cross ATV www.cross-atvpila.pl

galeria

Bronikowo wygrywa w Jadwiżynie...

 

22 lipca br. na boisku w Jadwiżynie odbył się III Turniej Sołectw Gminy Mirosławiec pod patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu w Wałczu Bogdana Białasa. Wzięły w nim udział: gospodarze drużyna z Jadwiżyna zasilona zawodnikami z Płociczna, Hanki, Bronikowo oraz po raz pierwszy Próchnowo. W związku z tym, że do turnieju zgłosiły się cztery drużyny a nie tak jak to bywało dotychczas, kiedy startowały trzy zespoły. W systemie każdy z każdym rozegrano nie trzy a sześć spotkań w czasie dwa razy piętnaście minut mecz. Padły następujące wyniki:

więcej...

 

Czytaj więcej: Bronikowo wygrywa w Jadwiżynie...

Małe Euro 2012 na Orliku w Mirosławcu wygrała Holandia16 czerwca br. z inicjatywy Piotra Suchojada i Michała Dudy z ramienia LKS Mirstal- Lotnik Mirosławiec zorganizowana została impreza – imitacja Mistrzostw Europy, które toczą się na stadionach w Polsce i na Ukrainie. W turnieju wzięło udział 16 dwuosobowych drużyn dzieci szkół podstawowych. 11 z Mirosławca oraz 5 zaproszonych z Kalisza Pom. Przed rozpoczęciem turnieju każda para wylosowała państwo, które w trakcie rozgrywek reprezentowała.

więcej...

Czytaj więcej: Małe Euro 2012 na Orliku w Mirosławcu wygrała Holandia

Nasi na Friedland Cup 2012 w Mieroszowie

 

W weekend 1-3 czerwca 2012 r. reprezentacja Gminy Mirosławiec uczestniczyła w międzynarodowym turnieju piłki nożnej miast frydlandzkich – Fiedland Cup 2012, który odbył się w Mieroszowie koło Wałbrzycha. W turnieju wzięły udział 4 zespoły z Polski: Mirosławiec, Debrzno, Mieroszów i Korfantów oraz dwa Friedlandy z Niemiec, Frydlant z Czech i Pravdinsk z Rosji.

więcej...

 

Czytaj więcej: Nasi na Friedland Cup 2012 w Mieroszowie

CZWÓRBÓJ L.A. DZIEWCZĄT


 

Dnia 17.05.2012 roku w Wałczu odbył się Powiatowy Czwórbój L.A. Dziewcząt na stadionie miejski. Uczennice rywalizowały w czterech konkurencjach: bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową, skok w dal i bieg na 600 metrów. Zgłosiły się następujące szkoły:  SP nr 1 Wałcz, SP nr 4 Wałcz, SP nr 5 Walcz, SP Mirosławiec. Nasze uczennice uplasowały się na II miejscu  w składzie: Kaszuba Weronika klasa VI, Stasiak Michalina klasa VI, Ptak Karolina klasa VI, Pałka Wiktoria klasa V, Stefaniak Martyna  klasa V, Serafin Dominika klasa V.
Oto następujące wyniki :
I miejsce SP nr 4 Wałcz  861 pkt.
II miejsce SP Mirosławiec 710 pkt.
III miejsce SP nr 1 Wałcz  702 pkt.
IV miejsce SP nr 5 Wałcz  678 pkt.
Zawodniczki przygotowała pani Iwona Sulik.

galeria

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców

Dnia 10 maja 2012 r. na obiekcie "Moje Boisko Orlik 2012" w Mirosławcu odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców.
Do zawodów zorganizowanych przez Zespół Szkół w Mirosławcu zgłosiło się 9 szkół podstawowych z terenu powiatu wałeckiego. W trzech 3- zespołowych grupach rywalizowały szkoły z: Piecnika, Płociczna, Tuczna, Człopy, Gostomii, Karsiboru oraz 2 placówki z Wałcza.

więcej...

 

Czytaj więcej: Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców

Dodatkowe informacje