Urząd Miejski w Mirosławcu

baner baner baner baner Some description here
Zmniejsz domyślny rozmiar czcionki na stronie Przywróć domyślny rozmiar czcionki na stronie  Zwiększ domyślny rozmiar czcionki na stronie
Zmień język strony na angielski - tłumaczenie odbywa się za pomocą usługi google translator powered by Google

Odrazulepiej.pl

Muzykawiarnia - projekt Odrazulepiej.pl z dofinansowania Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji

 

Po kilku nieprzespanych nocach, wielu dyskusjach i dwóch miesiącach oczekiwania, grupie młodzieży z Mirosławca udało się uzyskać dofinansowanie na muzyczny projekt w naszej Gminie. Projekt Muzykawiarnia został kilka dni temu zaakceptowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji i będzie realizowany we współpracy z organizacją Odrazulepiej.pl w Ośrodku Kultury. Główne działania będą polegały na stworzeniu w naszym mieście studia nagrań i nauce pracy w nim w formie warsztatów. Uwieńczeniem pracy wszystkich osób zaangażowanych w projekt, będzie realizacja i wydanie płyty z utworami nagranymi przez uczestników. Chociaż działania Muzykawiarni skupiają się wokół muzyki, to jest to tylko jeden z aspektów projektu, którym grupa inicjatywna pragnie pobudzić w młodych ludziach chęć do działania na polu lokalnym oraz sprawić, by uwierzyli we własne możliwości. Wszystkich chętnych od 15 do 30 roku życia, zainteresowanych muzyką i jej nagrywaniem zapraszamy do udziału w projekcie, już niebawem ruszy "kampania" informacyjna i nabór uczestników.

II Piknik Rowerowy z "Odrazulepiej"

 


II Piknik Rowerowy z odrazulepiej.pl odbył się na przełomie kalendarzowego lata i jesieni. Można było zatem spodziewać się wszystkiego: wiatru, deszczu, chmur i chłodu, jednak pogoda wypatrywana od kilkunastu dni w prognozach potwierdziła się i ciepłe słońce grzało "rajdowiczów" od samego rana 24 września 2011. O godzinie 11.30 z Placu Wolności w Mirosławcu wyjechała kolumna chętnych na rowerowe szaleństwo. Tym razem trasa została przygotowana tak, aby powrót do domu był krótki, albowiem w miejscu docelowym zaplanowany został szereg wymagających rowerowych konkursów. Około 12 kilometrowa droga wiodła przez Setnicę i Sadowo do Jeziora Kosiakowo, została przez członków odrazulepiej.pl wcześniej sprawdzona i wytyczona tak, aby najmłodsi uczestnicy przejażdżki również mogli sobie z nią poradzić. Oczywiście nie odbyło się bez kontuzji oraz drobnych awarii, na które byliśmy przygotowani - na trasie mieliśmy zarówno mechaników, jak i opiekę medyczną.

Czytaj więcej: II Piknik Rowerowy z "Odrazulepiej"

Rajd rowerowy Odrazulepiej.pl

Kolejną odsłoną organizacyjną stowarzyszenia odrazulepiej.pl był Rajd Rowery, który odbył się 12 czerwca 2011 roku. Członkowie stowarzyszenia oczekiwali przybycia rowerzystów od godziny 9.30 na Placu Wolności w Mirosławcu, w nerwowej atmosferze obserwując chmurzące się niebo. Chętnych na dwukołowe „szaleństwo” nie zniechęciła jednak szara poświata oraz lekki chłód i tuż po 10.00 peleton składający się z około 50-ciu rowerów wyruszył ulicą Sprzymierzonych w kierunku jeziora Kosiakowo, eskortowany przez Straż Miejską z Mirosławca.

Pogoda wynagrodziła determinację cyklistów niemalże natychmiast, ponieważ słońce rozświetliło trasę rajdu zaraz po jego rozpoczęciu. Liczącą około 10 km trasę nad jezioro Lubicz, kolumna pokonała w nieco ponad godzinę, przerywając podróż krótkimi przystankami na uzupełnienie płynów oraz „zrównanie się” wolniej jadących uczestników z całością. Nie odbyło się oczywiście bez awarii i drobnych kontuzji, z którymi uporano się jednak szybko, sprawnie i skutecznie. Na miejscu biwakowym nad jeziorem Lubicz czekał na wszystkich przygotowany grill, oraz duży plac, na którym po regenerującym posiłku, rozegrały się zabawy i konkurencje sportowe, mi. in. w zbieraniu szyszek oraz wyścig drużynowy z przeszkodami.  Całość okrasił swoim wykładem na temat okolicznych lasów Pan Sławomir Szewczyk, leśniczy z Leśnictwa Nowa Studnica. Mieliśmy okazję dowiedzieć się jak wygląda praca leśnika, jak zachować się przy spotkaniu z dzikimi zwierzętami, gdzie w sąsiedztwie gminy Mirosławiec żyją wilki, i czy rzeczywiście są takie straszne.  Po takiej dawce emocji oraz wiedzy uczestnicy rajdu przy akompaniamencie gitarowych przygrywek i śpiewów uporządkowali teren biwakowy  i  ruszyli w drogę powrotną. Peleton wjechał na Plac Wolności w Mirosławcu kilkanaście minut przed godziną 17.00, gdzie uczestnicy pożegnali się gromkim „hip-hip-hura”. Tak zakończył się pierwszy Rajd Rowerowy z odrazulepiej.pl., i  - jak zapowiedzieli członkowie Stowarzyszenia oraz uczestnicy Rajdu – z pewnością nie ostatni.

Członkowie stowarzyszenia odrazulepiej.pl dziękują wszystkim uczestnikom Rajdu za przybycie, za dobry humor i wspólnie spędzony czas. Dziękujemy rodzicom, którzy stawili się na rajdzie, Wytwórni Wody Mineralnej Żywiec w Mirosławcu za wodę dla uczestników, Straży Pożarnej w Mirosławcu za udostępnienie stołów i ławek, Pani Kindze Świeczkowskiej za pomoc w przygotowaniu oraz wyśpiewaniu piosenek turystycznych, Panu Sławkowi Szewczykowi za wykład o naszych lasach, a także Panu Grzegorzowi Kołoszycowi za zabezpieczenie imprezy "wozem technicznym".

zdjęcia na www.odrazulepiej.pl

 

Dodatkowe informacje