Some description here Some description here Some description here Some description here Some description here
powered by Google

Odrazulepiej.pl

Muzykawiarnia - projekt Odrazulepiej.pl z dofinansowania Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji

 

Po kilku nieprzespanych nocach, wielu dyskusjach i dwóch miesiącach oczekiwania, grupie młodzieży z Mirosławca udało się uzyskać dofinansowanie na muzyczny projekt w naszej Gminie. Projekt Muzykawiarnia został kilka dni temu zaakceptowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji i będzie realizowany we współpracy z organizacją Odrazulepiej.pl w Ośrodku Kultury. Główne działania będą polegały na stworzeniu w naszym mieście studia nagrań i nauce pracy w nim w formie warsztatów. Uwieńczeniem pracy wszystkich osób zaangażowanych w projekt, będzie realizacja i wydanie płyty z utworami nagranymi przez uczestników. Chociaż działania Muzykawiarni skupiają się wokół muzyki, to jest to tylko jeden z aspektów projektu, którym grupa inicjatywna pragnie pobudzić w młodych ludziach chęć do działania na polu lokalnym oraz sprawić, by uwierzyli we własne możliwości. Wszystkich chętnych od 15 do 30 roku życia, zainteresowanych muzyką i jej nagrywaniem zapraszamy do udziału w projekcie, już niebawem ruszy "kampania" informacyjna i nabór uczestników.

II Piknik Rowerowy z "Odrazulepiej"

 


II Piknik Rowerowy z odrazulepiej.pl odbył się na przełomie kalendarzowego lata i jesieni. Można było zatem spodziewać się wszystkiego: wiatru, deszczu, chmur i chłodu, jednak pogoda wypatrywana od kilkunastu dni w prognozach potwierdziła się i ciepłe słońce grzało "rajdowiczów" od samego rana 24 września 2011. O godzinie 11.30 z Placu Wolności w Mirosławcu wyjechała kolumna chętnych na rowerowe szaleństwo. Tym razem trasa została przygotowana tak, aby powrót do domu był krótki, albowiem w miejscu docelowym zaplanowany został szereg wymagających rowerowych konkursów. Około 12 kilometrowa droga wiodła przez Setnicę i Sadowo do Jeziora Kosiakowo, została przez członków odrazulepiej.pl wcześniej sprawdzona i wytyczona tak, aby najmłodsi uczestnicy przejażdżki również mogli sobie z nią poradzić. Oczywiście nie odbyło się bez kontuzji oraz drobnych awarii, na które byliśmy przygotowani - na trasie mieliśmy zarówno mechaników, jak i opiekę medyczną.

Czytaj więcej: II Piknik Rowerowy z "Odrazulepiej"

Rajd rowerowy Odrazulepiej.pl

Kolejną odsłoną organizacyjną stowarzyszenia odrazulepiej.pl był Rajd Rowery, który odbył się 12 czerwca 2011 roku. Członkowie stowarzyszenia oczekiwali przybycia rowerzystów od godziny 9.30 na Placu Wolności w Mirosławcu, w nerwowej atmosferze obserwując chmurzące się niebo. Chętnych na dwukołowe „szaleństwo” nie zniechęciła jednak szara poświata oraz lekki chłód i tuż po 10.00 peleton składający się z około 50-ciu rowerów wyruszył ulicą Sprzymierzonych w kierunku jeziora Kosiakowo, eskortowany przez Straż Miejską z Mirosławca.

Pogoda wynagrodziła determinację cyklistów niemalże natychmiast, ponieważ słońce rozświetliło trasę rajdu zaraz po jego rozpoczęciu. Liczącą około 10 km trasę nad jezioro Lubicz, kolumna pokonała w nieco ponad godzinę, przerywając podróż krótkimi przystankami na uzupełnienie płynów oraz „zrównanie się” wolniej jadących uczestników z całością. Nie odbyło się oczywiście bez awarii i drobnych kontuzji, z którymi uporano się jednak szybko, sprawnie i skutecznie. Na miejscu biwakowym nad jeziorem Lubicz czekał na wszystkich przygotowany grill, oraz duży plac, na którym po regenerującym posiłku, rozegrały się zabawy i konkurencje sportowe, mi. in. w zbieraniu szyszek oraz wyścig drużynowy z przeszkodami.  Całość okrasił swoim wykładem na temat okolicznych lasów Pan Sławomir Szewczyk, leśniczy z Leśnictwa Nowa Studnica. Mieliśmy okazję dowiedzieć się jak wygląda praca leśnika, jak zachować się przy spotkaniu z dzikimi zwierzętami, gdzie w sąsiedztwie gminy Mirosławiec żyją wilki, i czy rzeczywiście są takie straszne.  Po takiej dawce emocji oraz wiedzy uczestnicy rajdu przy akompaniamencie gitarowych przygrywek i śpiewów uporządkowali teren biwakowy  i  ruszyli w drogę powrotną. Peleton wjechał na Plac Wolności w Mirosławcu kilkanaście minut przed godziną 17.00, gdzie uczestnicy pożegnali się gromkim „hip-hip-hura”. Tak zakończył się pierwszy Rajd Rowerowy z odrazulepiej.pl., i  - jak zapowiedzieli członkowie Stowarzyszenia oraz uczestnicy Rajdu – z pewnością nie ostatni.

Członkowie stowarzyszenia odrazulepiej.pl dziękują wszystkim uczestnikom Rajdu za przybycie, za dobry humor i wspólnie spędzony czas. Dziękujemy rodzicom, którzy stawili się na rajdzie, Wytwórni Wody Mineralnej Żywiec w Mirosławcu za wodę dla uczestników, Straży Pożarnej w Mirosławcu za udostępnienie stołów i ławek, Pani Kindze Świeczkowskiej za pomoc w przygotowaniu oraz wyśpiewaniu piosenek turystycznych, Panu Sławkowi Szewczykowi za wykład o naszych lasach, a także Panu Grzegorzowi Kołoszycowi za zabezpieczenie imprezy "wozem technicznym".

zdjęcia na www.odrazulepiej.pl

 

Dodatkowe informacje