Some description here Some description here Some description here Some description here Some description here
powered by Google

Swoje chwalimy

To miejsce dla osób, którymi chcemy się pochwalić. To mieszkańcy Mirosławca, którzy odnoszą sukcesy w swoich dyscyplinach reklamując jednocześnie naszą gminę. Jeśli uważacie Państwo, że warto w tym miejscu zaprezentować kolejnych mieszkańców Mirosławca, to podeślijcie do nas zgłoszenie - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

 

Błażej Sudnikowicz

W dniach 7 - 12 marca 2011r. w Teatrze Pablo de Villavicencio w Culiacan w Meksyku odbył się IV Międzynarodowy Konkurs Gitarowy, do którego zakwalifikowało się 26 muzyków z Kostaryki, Kuby, Brazylii, Kolumbii, Belgii, Polski i Meksyku. Wśród uczestników konkursu znalazł się Błażej Sudnikowicz z Mirosławca - student pierwszego roku Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie wybitnego wirtuoza gitary Marcina Dylli. Po dwóch dniach przesłuchań międzynarodowe jury w składzie: Paolo Pegoraro z Włoch, Jakob Lindberg ze Szwecji, Paul Galbraith z Wielkiej Brytanii oraz Tracy Anne Smith i Rob MacDonald z amerykańsko - kanadyjskiego duetu „Chroma Duo” wyłoniło siedmiu finalistów konkursu, w gronie których znalazło się pięciu gitarzystów z Meksyku, jeden z Kostaryki i Błażej Sudnikowicz z Polski. Otrzymanie tytułu finalisty międzynarodowego konkursu to kolejny znaczący sukces w karierze młodego muzyka.

Błażej Sudnikowicz jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie w klasie gitary mgr Piotra Pałaca. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów. Uzyskał m in. II miejsce w Ogólnopolskim Dolnośląskim Konkursie Gitarowym „Gitariada 2005” w Kłodzku, III miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym – „Bliżej Gitary” w Chodzieży - 2005r., II miejsce w II Ogólnopolskim Festiwalu i Konkursie „Gitaromania” w Karpaczu - 2006r., III miejsce w II Wiosennym Konkursie Gitarowym w Szczecinie - 2006r., III miejsce w IV Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie „Gitaromania” w Karpaczu - 2007r., tytuł laureata Makroregionalnych Przesłuchań Gitary i Zespołów Gitarowych w Koszalinie w 2008r., II miejsce w duecie gitarowym w XI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu - 2008r., wyróżnienie w kategorii duetu w III Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Olsztynie w 2008r. Za osiągnięcia artystyczne otrzymał w latach 2008 i 2009 - Stypendium Artystyczne Miasta Szczecina. Swój warsztat muzyczny doskonali w krajowych i międzynarodowych kursach gitarowych. Uczestniczył w wykładach m. in. Davida Russella, Manuela Baruecco oraz pobierał lekcje mistrzowskie u takich wirtuozów gitary jak: Pavel Steidl, Aniello Desiderio, William Kanengiser, Ricardo Gallen, Marcin Dylla, Łukasz Kuropaczewski.

 

Błażej na zdjęciu z Erwinem Rodriguezem Garcia

 

Monika Kamińska

Monika Kamińska znów nie miała sobie równych. Została Mistrzynią Polski Juniorów XX Jubileuszowych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski na Ergometrze Wioślarskim (Ergowiosła, Wrocław - 29 stycznia b. r.).

W 2010 Monika została również laureatką prestiżowej nagrody "Złote i srebrne wiosła 2010". Zajęła również 2 miejsce w Polsce jako najlepsza wioślarka roku 2010. Monika uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Wałczu i trenuje pod okiem trenera Jacka Blocha.

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje