Gmina Mirosławiec

I Pieszy Rajd śladem szlaków i miejsc pamięci Oręża Polskiego

8 października odbył się I Pieszy Rajd śladem szlaków i miejsc pamięci Oręża Polskiego. Podczas ponad 11 km trasy uczestnicy wysłuchali ciekawostek i historii dotyczących okolicznych walk. Grupie przewodniczył Roman Ruta, który z ogromną ciekawością i zainteresowaniem wprowadził uczestników w lokalną historię. Na mecie rajdu - jez. Harcerskie odbył się turniej strzelecki, a każdy z uczestników mógł liczyć na kiełbaskę z ognisko oraz wojskową grochówkę.

Rajd został zorganizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Eksploracyjno-Historycznym Märkisch Friedland, przy współpracy z Nadleśnictwem Mirosławiec oraz Ośrodkiem Kultury w Mirosławcu.

Była to pierwsza edycja, która doszła do skutku dopiero przy trzecim terminie. Pierwotnie rajd miał odbyć się w lutym, jednak przez warunki pogodowe (silny wiatr) został odwołany.

Planujemy podtrzymać lutowy termin i zorganizować rajd przy okazji rocznicy walk o Mirosławiec.


Zdjęcia z Rajdu

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności