Gmina Mirosławiec

Podpisano umowę o powierzenie grantu na realizację projektu „Cyfrowa Gmina”

od lewej logo Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa, flaga Reczpospolitej Polskiej, logo Centrum Projektów Polska Cyfrowa, flaga Unii Europejskiej, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

 Podpisano umowę o powierzenie grantu o numerze 3347/1/2021 w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej V Rozwój cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia REACT-EU działania 5.1 Rozwój cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia,  dotycząca realizacji projektu grantowego „Cyfrowa Gmina” o numerze POPC.05.01.00-00-0001/21-00

Gmina Mirosławiec otrzymała dofinansowanie 100 000 zł. Grant zostanie przeznaczony na zakup oprogramowania niezbędnego do realizacji e-usług, które m.in. umożliwi  mieszkańcom dostęp do aktualnych informacji o charakterze finansowym związanych z rozliczeniami podatków oraz opłat lokalnych wraz z możliwością realizacji płatności elektronicznych oraz dodatkowo zapewnią dostęp do dokumentów źródłowych powiązanych z daną płatnością bez konieczności wizyty  w urzędzie. W projekcie przewiduje się również przeszkolenie pracowników oraz konieczną migrację danych. Ponadto zakupiony zostanie serwer, system komunikacji wewnętrznej i program do tworzenia formularzy interaktywnych. Warunkiem realizacji projektu jest również przeprowadzenie diagnozy cyberbezpieczeństwa, co zostanie zrealizowane w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

Realizacja projektu będzie dużym krokiem w rozwoju cyfrowym gminy spójnym z polityką państwa dotyczącą cyfryzacji społeczeństwa i realizacji e-usług.  Będzie również odpowiedzią na potrzebę wykorzystania współczesnych narzędzi informatycznych w urzędzie.

Głównym celem programu jest wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa. Pozyskane dofinansowanie przeznaczone będzie na zakup serwera oraz oprogramowania niezbędnego do realizacji e-usług oraz związany z tym proces wdrożenia i szkolenia. W ramach projektu przeprowadzony będzie audyt cyberbezpieczeństwa i zakupione zostanie oprogramowanie, które zwiększy bezpieczeństwo  wymiany informacji i dokumentów pomiędzy urzędnikami.

Będzie to duży krok w rozwoju cyfrowym gminy spójny z polityką państwa dotyczącą cyfryzacji społeczeństwa i realizacji e-usług.  Będzie to również odpowiedź na potrzebę wykorzystania współczesnych narzędzi informatycznych w urzędzie.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności