Gmina Mirosławiec

V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”

Już 10 października 2024 roku pierwszy szkolny etap  Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”. To V edycja wydarzenia adresowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych. Organizatorem konkursu jest Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym. 

Celem konkursu, analogicznie jak w przypadku poprzednich edycji, jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Pierwszy etap odbywa się w szkole ucznia, w miejscu wyznaczonym przez dyrektora placówki, 10 października 2024 r. o godzinie 12.00. Uczestnicy wypełniają wówczas test z wiedzy.  Etap drugi polega na napisaniu pracy na jeden z tematów wymienionych w regulaminie. Najlepsze prace przejdą do etapu ogólnopolskiego. Laureatem Nagrody im. Kazimierza Wojciecha Czaplickiego zostanie autor, który złożył najlepszą pracę na etapie wojewódzkim konkursu oraz uzyska największą liczbę punktów w trakcie ostatniego etapu konkursu, który odbędzie się w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej.

Link do strony Państwowej Komisji Wyborczej z ogłoszonym konkursem: Państwowa Komisja Wyborcza (pkw.gov.pl)

Niezbędne formularze oraz szczegółowy regulamin umieszczono poniżej. 

Pliki do pobrania:

Regulamin konkursu
Format: docx, 35.25 kB
Zgłoszenie do konkursu
Format: docx, 17.09 kB
Oświadczenie nauczyciela
Format: docx, 20.15 kB
Wykaz delegatur
Format: docx, 32.12 kB
Oświadczenie uczestnika niepełnoletniego
Format: docx, 15.4 kB
Kwestionariusz osobowy
Format: docx, 18.27 kB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności